• KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA

• Uczniowie klas I - III Światowy Dzień Zdrowia świętowali w zasadzie przez cały kwiecień. Odbywały się różnorodne działania związane z promocją zdrowia wśród uczniów. Przeprowadzano zajęcia na temat zdrowego odżywiania i stylu życia, oglądano prezentacje multimedialne i filmy o chorobach zakaźnych, przyczynach i skutkach grypy. Dzieci aktywnie spędzały przerwy na boisku szkolnym, chętnie korzystały z siłowni. Na zakończenie akcji odbył się dzień zdrowego śniadania, podczas którego dzieci przygotowały pyszne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki.

Nauczyciele klas I-III

• Dzień bez plecaka

• Tegoroczna misja Samorządu Uczniowskiego polegająca na zintegrowaniu społeczności szkolnej zaczęła przynosić pierwsze owoce ciężkiej, całorocznej pracy. Na sugestię uczniów, nasza szkoła postanowiła zorganizować własne obchody „Dnia bez plecaka”, czyli akcji polegającej na przyniesieniu niezbędnych artykułów szkolnych w naczyniu innym niż torba, plecak czy worek. Nasi koledzy i koleżanki ochoczo podjęli się tego zadania prezentując gamę alternatyw dla klasycznego tornistra.

Pod względem frekwencji najlepiej zaprezentowały się klasy IV a (87,5%), V a (84,2%) oraz VII b (81,8%), i zostały one nagrodzone odpowiednią ilością punktów w naszym rankingu aktywności. Niekwestionowanym liderem zabawy okazała się jednak klasa I a, która osiągnęła 100% frekwencję!

Jednocześnie do standardowego pomiaru frekwencji zorganizowaliśmy konkurs na NAJLEPSZY, najbardziej kreatywny plecak, o wybór którego poprosiliśmy naszych opiekunów: panią Ewę, panią Agatę oraz pana Adama. Po długich i burzliwych obradach, oraz zasięgnięciu drugiej opinii, jury postanowiło przyznać miejsca według następującej kolejności:

1. Filip Korzeniowski VII a
            2. Jakub Ciach VII a
            3. ex aequo:
              • Antoni Krupa V a
              • Julia Rębisz VII a
              • Sebastian Olejnik VIII a
              • Natalia Szymanowicz VIII a

Laureatom gratulujemy i zachęcamy do aktywnego udziału w naszych kolejnych wydarzeniach!

• Wyniki konkursu wielkanocnego

• W kwietniu 2022r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs plastyczny z języka niemieckiego „Das Ostern” – Wielkanoc. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy i kultury niemieckojęzycznej, rozwijanie zainteresowań uczniów, poszerzanie ich wiedzy oraz motywacja do nauki języka niemieckiego.

Uczniowie wykazali się niezwykłym talentem. W wyniku obrad jury przyznano:

Oddziały przedszkolne – „Das Osterei”:

I miejsce – Ignacy Socha

II miejsce – Szymon Tabor

III miejsce – Michalina Samulska

Klasy I-III – „Frohe Ostern”:

I miejsce – Herman Korzun

II miejsce – Julia Sagan

III miejsce – Natalia Kapłon

Klasy IV-VIII – „Osterdekoration”:

I miejsce – Zuzanna Graczyk

II miejsce – Jakub Świtała

III miejsce – Szymon Gałdyś

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.

Organizator: nauczyciel języka niemieckiego – Natalia Obuchowicz

• Majówka szczęśliwa dla Filipa

• I miejsce Filipa Korzeniowskiego w 2 rundzie Ogólnopolskich Mistrzostw Polski Pomorza Zachodniego 2022 w Cross Country. Gratulujemy, Filipie!

Zawody motorowe odbyły się 1 maja na torze w Trzciance przy miejskim jeziorze (Pojezierze Wałeckie). Atrakcją dla miłośników motoryzacji był towarzyszący zawodom bieg pokazowy motocykli zabytkowych takich jak WSK czy WFM.

Wychowawca, W. Matiaszowska

• WIOSENNE PRZEDSTAWIENIE PSZCZÓŁEK

• W czwartkowy wiosenny słoneczny poranek dzieci z grupy "Pszczółek" zaprezentowały wiosenne przedstawienie. W pięknej scenografii i wiosennym klimacie przedszkolaki przedstawiły urokliwą inscenizację, która pozwoliła w pełni poczuć trwającą już wiosnę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Należy podkreślić, że przygotowanie piękny strojów małych artystów to efekt pracy i zaangażowania rodziców, za które bardzo dziękujemy.

Agata Borowa- Pasiecznik