• Rekrutacja- nabór uzupełniający

• Informujemy, że od 13 maja br. rusza uzupełniający nabór wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej w SPzOI w Mrzeżynie na rok szkolny 2024/2025. Wniosek można pobrać ze strony szkoły (zakładka Dokumenty szkolne) lub w sekretariacie szkoły.

Wypełnione dokumenty (wraz z niezbędnymi załącznikami) należy składać najpóźniej do 20 maja 2024 r. w sekretariacie w godzinach pracy szkoły.

Uwaga! Zdjęcie do legitymacji dla pierwszoklasisty należy dostarczyć w wersji elektronicznej na adres: sekretariat@spzoimrzezyno.pl  (plik podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka)

• RAJD PO ZIEMI TRZEBIATOWSKICEJ

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXIII Rajdzie po Ziemi Trzebiatowskiej organizowanym przez PTTK Baszta Kaszana. W ciągu dwóch dni-  raz w deszczu, a raz w słońcu przeszli łącznie ponad 20 km. Uczestnicy na trasie  musieli zmierzyć się z zadaniami z zakresu wiedzy historycznej miasta oraz wiedzy geograficznej. Drużyna zdobyła puchar oraz pamiątkowe dyplomy. Pomimo kapryśnej pogody i zmęczenia naszej drużynie nie brakowało dobrego humoru i świetnej zabawy.

Agata Borowa- Pasiecznik

• UWAGA! Ważna informacja dla uczniów

• W dniach 14, 15 i 16 maja br. uczniowie klasy ósmej przystąpią do egzaminu na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Zbiórka każdego dnia o 8.30.

Natomiast uczniowie pozostałych klas mają w tych dniach lekcje wg planu. Autobusy będą kursować również wg planu.

• Brawo Wiktor!

• 24.04. 2024 r. to kolejny udany dzień w karierze sportowej Wiktora Walentynowicza z klasy VII a. Tego dnia zdobył dwa srebrne medale w kategoriach układy i walki podczas Mistrzostw Polski Teakwondo w Oleśnicy.

Gratulacje dla Wiktora, członków klubu oraz trenerów.

Małgorzata Konior

• Dzień europejski

• Dokładnie 20 lat i 10 dni dzieliło oficjalne przyjęcie Polski w poczet Unii Europejskiej, a obchodami tegorocznego jubileuszu zorganizowanego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Zadaniem każdej klasy było zaprezentowanie tradycji i kultury wylosowanych państw podczas apelu zorganizowanego w ubiegły piątek.

Spieszymy przekazać, że przygotowane prezentacje przerosły nasze oczekiwania. Stoiska pękały w szwach od narodowych smakołyków, a występy pozwoliły nam przenieść się na moment do innego miejsca a nawet epoki!

Dziękujemy klasom za tak fantastyczne przygotowanie i ciekawie spędzoną lekcję. Za przygotowania tajne jury przyznało punkty, które wkrótce zostaną wliczone do Rankingu Klas. Co więcej, nasza zabawa zbliża się już do finiszu oraz wielkiej nagrody! Sytuacja na podium jest napięta, więc ze zdwojoną siłą zachęcamy do jeszcze większej aktywności w ostatnich zabawach.

• Gminny Turniej Gier Planszowych

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole uczniowie klasy VII i VI przygotowywali się do Gminnego Turnieju Gier Planszowych, którego finał odbędzie się 21 maja 2024r. w Trzebiatowie. Gościliśmy u nas młodzież z Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, którzy szkolili naszych uczniów w zakresie gry Star Realms. Gra bardzo spodobała się uczniom. Był to swego rodzaju trening przed turniejem międzyszkolnym. Już niebawem wyłonimy spośród uczniów naszej szkoły najlepszych graczy, którzy przejdą do kolejnego etapu. A oto krótka fotorelacja z dzisiejszego turnieju.

Agata Sperczyńska

• AKCJA SPOŁECZNO – EDUKACYJNA „ŻONKILE”

• „Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie.
            Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy.”

/ Marek Edelman/

19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ŻONKILE”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”, by uczcić pamięć o ofiarach holocaustu, powstańcach Getta Warszawskiego, budować wspólną świadomość historyczną Polaków i Żydów. Podczas lekcji historii uczniowie zapoznali się z opowiadaniem "Szuflada" Zuzanny Orlińskiej oraz filmem "Zdążyć przed Panem Bogiem" na podstawie reportażu Hanny Krall oraz "Muranów – Dzielnica Północna". Dzięki materiałom przygotowanym przez Muzeum POLIN przybliżyliśmy sobie wydarzenia sprzed ponad 80 lat.

Ewa Idzi