Nawigacja

 • Dzień otwartej szkoły

  Dzień otwartej szkoły

  Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami w ramach dnia otwartej szkoły w czwartek, 13 grudnia 2018 r. w godz. 16.00-18.00.

 • Wizyta Mikołaja

  Wizyta Mikołaja

  Wieść o tym, że w pierwszej klasie są grzeczne dzieci dotarła nawet do Krainy Świętego Mikołaja. Z tego powodu Mikołaj odwiedził naszych pierwszaków, by ich osobiście poznać. Swoją wizytą sprawił dzieciom ogromną radość. Wszystkie chętnie śpiewały dla niego piosenki i recytowały wierszyki. Mikołaj pomimo zmęczenia długą podróżą, znalazł siły na zabawy i tańce z dziećmi. Obdarował ich również słodkimi upominkami. Tego dnia wszystkie buzie były uśmiechnięte od ucha do ucha! Pierwszaki żegnali Gościa z nadzieją, że spotkają się ponownie za rok...

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  Sandra Bemsz-Mickiewicz

 • BAL ANDRZEJKOWY

  BAL ANDRZEJKOWY

  Kiedy zbliża się Boże Narodzenie i w przyrodzie czuć już nadchodzącą zimę, instynktownie wiemy, że czas zabawy dobiega końca. Zanim nadejdzie jednak adwent i czas świątecznej gorączki, cała Polska obchodzi ostatniego dnia listopada ostatnią, huczną zabawę - Andrzejki.

  Nie inaczej było u nas. W miniony piątek uczniowie młodszych klas oraz oddziału przedszkolnego naszej szkoły bawili się podczas „Andrzejkowego Balu Przebierańców”.

  Choć nie wszyscy uczniowie pamiętali o kostiumach, to wszyscy pamiętali o dobrych humorach! Oprócz dyskoteki prowadzonej przez DJ-a Pana Adama, na dzieci czekały rozmaite konkursy, zabawy, poczęstunek i oczywiście, tradycyjne andrzejkowe wróżby, przygotowane przez każdą z klas. Zwieńczeniem zabawy był wybór króla i królowej balu, czyli najlepiej przebranych uczniów. Niestety, jak w bajce o Kopciuszku, zwycięska para zdążyła zniknąć chwilę po ogłoszeniu wyników, zanim udało się zrobić im zdjęcie…

  A. Kamiński,
   

 • II ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM WOLONTARIATU „Wolontariat – droga dla pasji, pomagania i obywatelskości”

  II ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM WOLONTARIATU „Wolontariat – droga dla pasji, pomagania i obywatelskości”

  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest w dniu 5 grudnia już od 1986 roku z inicjatywy ONZ. Ten dzień jest okazją, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają organizacje pożytku publicznego i indywidualne osoby w niesienie pomocy innym, na poziomie lokalnym i światowym. Wolontariusze z naszej szkoły mieli okazję do świętowania podczas II Zachodniopomorskiego Forum Wolontariatu, które miało miejsce w dniu wczorajszym w Szkole Podstawowej nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie. Celem Forum było tworzenie miejsca do wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami, nawiązywanie kontaktów i wyróżnienie najcenniejszych inicjatyw. Aż 20 grup zaprezentowało swoje działania pomocowe na rzecz innych. Nasi uczniowie przedstawili dwie inicjatywy: „Inni to także my” oraz „Dotknij historii, posmakuj tradycji”. Wolontariusze i opiekunowie grup uczestniczyli również w wybranych specjalistycznych warsztatach. Podczas Forum nasz Szkolny Klub Wolontariatu otrzymał dyplom i podziękowania za zdobycie główniej nagrody Centrum Wolontariatu za zorganizowanie akcji pn. „Godzina dla Twojej miejscowości”. Organizatorzy życzyli nam wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań oraz realizacji dalszych planów i zamierzeń.

  Forum było objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pana Olgierda Geblewicza, Prezydenta Miasta Szczecin pana Piotra Krzystka oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy.

  Ewa Idzi, Mariola Kamińska

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ma uświadomić najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym przypomnieć, że mają tych praw zawsze przestrzegać. Chciałbym, żeby każdy z 365 dni był dniem dziecka i dniem praw dziecka – podkreśla Marek Michalak, przypominając, że uchwalenie tego dziecięcego święta ma zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat.

  Konwencja o Prawach Dziecka to najważniejszy i najbardziej uniwersalny dokument mówiący o prawach dziecka. W związku z tą rocznicą w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VII. Kontynuacją apelu były spotkania młodszych dzieci, które dopiero poznawały ten wyjątkowy dokument. Uczniowie podzieleni na grupy, przebrani w stroje policjanta, strażaka, lekarza, nauczyciela prezentowali kolegom zapamiętane prawa. Spotkania wzbogacone były rysunkami i ilustracjami do poszczególnych praw wykonanymi przez najmłodszych oraz prezentacją multimedialną, przygotowaną specjalnie na tę okazję.

  Poważne rozmowy o prawach i konwencji przeplatane były licznymi zabawami i szczerym, głośnym śmiechem dzieci.

  D.Czyż, A.Przedziecka

 • NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY "DER SCHÖNSTE ADVENTSKALENDER"

  NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY "DER SCHÖNSTE ADVENTSKALENDER"

  Tematem konkursu jest kalendarz adwentowy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  CEL:
  - rozbudzenie zainteresowania pięknym niemieckim zwyczajem adwentowym,
  - rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów;
  - rozwijanie wrażliwości estetycznej;
  - pozyskanie interesujących prac i konfrontacja ich podczas wystawy;

  - rozwijanie uzdolnień plastycznych;

  - wzbudzanie zainteresowania kulturą naszego zachodniego sąsiada.

   

  PRACA PLASTYCZNA:
  Zadaniem konkursowym jest wykonanie kalendarza adwentowego. Praca musi zawierać 24 okienka. W każdym okienku powinno znaleźć się słowo związane z Bożym Narodzeniem w języku niemieckim. Technika wykonania prac jest dowolna. Prace muszą być pracami samodzielnymi  i indywidualnymi.
  TERMIN:
  Do 21 grudnia 2018r.
  UCZESTNICY:
  Uczniowie klas IV – VIII SP

  OCENA PRAC:

  Prace zostaną ocenione przez jury według następujących kryteriów:

  - zgodność z tematem;

  - walory artystyczne;

  - zachowanie zapisów regulaminowych;

  - pomysłowość, pracochłonność i oryginalność formy;

  - estetyka wykonania;

  - samodzielność.

  Ocena prac nastąpi do 31 stycznia 2019 r.

  Decyzje jurorów oceniających prace są nieodwołalne.
  NAGRODY:
  Dyplomy za uzyskanie I, II, III miejsca oraz nagrody rzeczowe.
  ORGANIZATOR:

  Nauczyciele języka niemieckiego.

  Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

   

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. Pluszowe misie to jedne z najpopularniejszych zabawek na świecie. Towarzysze dzieci w beztroskiej zabawie. Dorosłym zaś kojarzą się z cudownym czasem dzieciństwa. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia, któremu można wszystko powiedzieć, zdradzić największe sekrety i tajemnice. W przeddzień tego święta uczniowie naszej szkoły przygotowali apel, którego głównym bohaterem był miś. Dzieci przyniosły  swoje pluszowe przytulanki: małe, duże, bure, kolorowe. Zupełnie nowe lub troszeczkę starsze - po rodzicach, rodzeństwie. Najstarszy miś skończył już 42 lata i pewnie wiele pamiętał. Najmłodszy chwalił się metką przyklejoną do ucha. Dzieci opowiadały rodzinne historie pluszowych zabawek.

  Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci zgodnie przyznały, że świat bez pluszowych przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

              D. Czyż, A. Przeździecka

 • Rewia na Lodzie

  Rewia na Lodzie

  Uczniowie naszej szkoły wybrali się do Szczecina na Moskiewską Rewię na Lodzie. To wspaniałe, fantastyczne, baśniowe widowisko pt. „ Królowa Śniegu” na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena było zorganizowane przez Agencję „Magart”. Doskonała oprawa muzyczna, choreografia pełna indywidualnych popisów jazdy figurowej na lodzie, wspaniałe kostiumy, dekoracje i gra świateł oraz efekty pirotechniczne wywarły ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Zdjęcia, które zrobiliśmy, to tylko niewielkie fragmenty tego, co tak naprawdę mogliśmy zobaczyć i podziwiać podczas tego wspaniałego przedstawienia. Wydarzenie to oglądaliśmy w ogromnej hali widowiskowo – sportowej NETTO ARENA.

  Dorota Filipowicz

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

  W dniu 23.11.2018r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, dzieci poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów, żelki misiowe oraz wykonały prace plastyczno-techniczne. Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych.

  Jolanta Kamińska

 • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  W piątek 22 listopada br. jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowane zostały „Warsztaty Bożonarodzeniowe” dla rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie kartki świątecznej.

  Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne prace, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali jednocześnie świetnie się bawiąc.

  Jolanta Kamińska

 • Hallo World Day, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych

  Hallo World Day, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych

  Idea tego dnia do dziś jest niezmienna – Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

  Uczniowie na lekcjach profilaktycznych odpowiedzieli na pytania:

  Jak obchodzić ten dzień?

  Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką!

  Co charakteryzuje człowieka życzliwego?

  Słownikowa definicja mówi, że to osoba nastawiona przychylnie, przyjaźnie, dobra i serdeczna.

  Z czego składa się życzliwość?

  Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Miłego dnia!” - to proste, znane wszystkim słowa, a mamy pewność, że wywołują radość i uśmiech.

  Niech ten dzień będzie początkiem dobrych, życzliwych, przyjacielskich relacji z drugim człowiekiem.

  UŚMIECHNIJMY SIĘ , A ŚWIAT UŚMIECHNIE SIĘ DO NAS!

  D. Czyż, A. Przeździecka

 • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "POLAK MAŁY"

  WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "POLAK MAŁY"

  Z przyjemnością informuję, że szkolny konkurs plastyczny „POLAK MAŁY” został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

  Jury w składzie: p. Jolanta Kamińska, p. Danuta Miętka, p. Anna Kamińska i p. Aneta Piechocka nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody.

  Lista osób nagrodzonych w konkursie:

  W KATEGORII DZIECI 3-4 LETNICH :

  I MIEJSCE - MARIA DURACZEK 

  II MIEJSCE - AMELIA MĄCZYŃSKA

  III MIEJSCE - MIŁOSZ SZYDLIK

  W KATEGORII DZIECI 5-6 LETNICH :

  I MIEJSCE - LENA KLUCZNIK

  II MIEJSCE - MARIA BANDROWSKA

  III MIEJSCE - LAURA PIĘTAK

  Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Gratulujemy.

  Koordynator Jolanta Kamińska

 • ZAWODY NA ORIENTACJĘ – CZTERY PORY ROKU – Jesień 2018

  ZAWODY NA ORIENTACJĘ – CZTERY PORY ROKU – Jesień 2018

  Testem rozpoczęliśmy kolejny cykl „Zawodów na orientację”. Sprawdzał on znajomość herbów miast powiatowych województwa zachodniopomorskiego. Pozwalał również rozpoznać gatunki polskiego drzewostanu na podstawie opadłych liści. Uczestniczące drużyny: „Wspaniałe Trio”, „Bezimienni”, „Grabarze” i „Trójka Niezastąpionych”, musiały wykazać się znajomością znaków topograficznych. Dzięki temu mogły poruszać się z mapą po Trzebiatowie i odszukiwać wskazane przez organizatora – Przewodnika PTTK z Koła „Nad Regą” – punkty kontrolne. Każdy punkt to fragment hasła.

  Z turystycznym pozdrowieniem – opiekun, W. Matiaszowska

 • "KONCERT JESIENNY” DLA RODZICÓW

  "KONCERT JESIENNY” DLA RODZICÓW

  W dniach 8 i 13 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zebrania podsumowujące obserwacje wstępne dzieci oraz uroczystości związane z „Koncertem jesiennym”. Dzieci zaprezentowały przybyłym rodzicom to, czego nauczyły się do tej pory. Pięknie recytowały poznane wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły przygotowane układy. Nie obyło się też bez momentów radości oraz wzruszenia ze strony naszych rodziców. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone za piękne występy ogromnymi brawami.

  Przy okazji odbyły się również warsztaty związane z preorientacją zawodową celu zapoznania dzieci z niektórymi zawodami, środowiskiem pracy oraz kształtowaniem pozytywnej postawy dzieci wobec pracy i edukacji.

  Jolanta Kamińska

 • Ortograficznie dla Niepodległej

  Ortograficznie dla Niepodległej

  Bardzo dziękujemy uczniom, którzy świętowali z nami stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w Gminnym konkursie na najtrudniejsze dyktando: „Stulecie Niepodległej”. Na konkurs wpłynęły 22 prace. Wykazaliście się kreatywnością, powstały wspaniałe teksty w formie opowiadań, listów i wierszy. Przypomnieliście sobie ważne wydarzenia z historii Polski, w piękny sposób wyraziliście uczucie do Ojczyzny, poćwiczyliście pisownię trudnych ortograficznie wyrazów, dzięki czemu wszyscy zasłużyliście na uznanie. Gratulujemy!

  A kto okazał się najlepszy? Oto lista laureatów:

  KATEGORIA: KLASY IV-VI

  I miejsce ex aequo:

  Natalia Szymanowicz, kl. Va, SP Mrzeżyno

  Magda Kabata, kl. VIa, SP Mrzeżyno

  II miejsce ex aequo:

  Maria Gałdyś, kl. VIb, SP Mrzeżyno

  Bartosz Kalisz, kl. Va, SP Mrzeżyno

  III miejsce ex aequo:

  Gabriela Jeleń, kl. VIa, SP Mrzeżyno

  Adrian Burak, kl. Va, SP Mrzeżyno

  KATEGORIA: KLASY VII-VIII  i III kl. PG

  I miejsce:

  Paulina Bystrowska, kl. VIIIa, SP nr 2 Trzebiatów

  II miejsce:

  Kacper Onisk, kl. VIIIb, SP Mrzeżyno

  III miejsce ex aequo:

  Julia Nowak, klasa VIIIa, SP Mrzeżyno

  Hanna Soroka, klasa VIIb, SP Mrzeżyno

   

  Jury konkursu: Małgorzata Skoneczna, Dorota Czyż, Ewa Idzi, Magdalena Skrzyniecka

  Organizatorzy: Izabela Onisk, Beata Brzozowska

 • #RekordDlaNiepodległej w naszej szkole

  #RekordDlaNiepodległej w naszej szkole

  Wyjątkowym dniem w naszej szkole był 9 listopada. W tym dniu włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu narodowego w pełnej czterozwrotkowej wersji. Dokładnie o godzinie 11.11 rozbrzmiały znane wszystkim Polakom dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. W holu naszej szkoły w odświętnych strojach zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, aby wspólnie uczcić tak ważne dla nas Święto Niepodległości. Chwile wspólnego śpiewania pozostaną w pamięci jako wzruszające i podniosłe zdarzenie. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

  Ewa Idzi

   

 • „ Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna” Seneka Młodszy

   „ Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna” Seneka Młodszy

  W tym roku Święto Niepodległości obchodziliśmy szczególnie – wszak to stulecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Ówczesny premier, Jędrzej Moraczewski, tak opisał nastrój wielkiej radości, jaka ogarnęła kraj: „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma "ich"! Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic! Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobie rządzili. (...). Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekało, piąte doczekało" (...)

  W barwnej opowieści i w pięknej scenerii uczniowie klasy Va porywająco oddali nastrój wydarzeń sprzed stu lat. Były łzy wzruszenia i radości z odzyskania wolności. Nawiązując do wydarzeń z tamtych lat wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Dziękujemy gościom, którzy przyjęli zaproszenie na naszą uroczystość oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Ewa Idzi, Renata Jankowska

 • „100 rowerów na 100-lecie Niepodległości”

  „100 rowerów na 100-lecie Niepodległości”

  Pod takim hasłem wzięliśmy udział w rajdzie rowerowym 11 listopada 2018r. w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pokonaliśmy trasę 2 x 10 km. Jechaliśmy ścieżką rowerową z Trzebiatowa do Mrzeżyna i z powrotem. W Mrzeżynie, pod Pomnikiem Zaślubin z Morzem oraz pod Pomnikiem Marynarzy, tam gdzie ginęli żołnierze, odśpiewaliśmy hymn państwowy, złożyliśmy symboliczną wiązankę kwiatów biało-czerwonych i zapaliliśmy znicz. W Trzebiatowie przy Ratuszu uczestniczyliśmy w miejskich obchodach rocznicowych. Pamięć o tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę została przez nas zaakcentowana aktywnością fizyczną. Organizatorem rajdu było Koło PTTK „Baszta Kaszana” z Trzebiatowa oraz OSP z Mrzeżyna.

  Uczestnicy rajdu rowerowego

 • WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW

  WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW

  Prosimy Rodziców o zapoznanie się z pismem Minister Edukacji Narodowej i Głownego Inspektora Sanitarnego. List dostępny pod linkiem:

  2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf

 • GODZINA DLA TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI

  GODZINA DLA TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI

  Niedawno informowaliśmy społeczność szkolną o akcji prowadzonej przez Szkolny Klub Wolontariatu „Godzina dla Twojej miejscowości”, w ramach której zorganizowaliśmy spotkanie patriotyczno-integracyjne z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej z Trzebiatowa.

  Dzisiaj pragniemy poinformować, że to przedsięwzięcie spodobało się komisji konkursowej Regionalnego Centrum Wolontariatu. Dlatego decyzją jury w składzie: pani Magdalena Błaszczyk – Dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego Miasta Szczecin, pani Magdalena Pieczyńska reprezentująca Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, pani Magdalena Samul-Szerwińska z Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego oraz pani Mira Soerensen i pani Efi Makamtzi (wolontariuszki europejskie), nagrodę Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymał Szkolny Klub Wolontariatu działający w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mrzeżynie.

  M. Kamińska, E. Idzi

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć