Nawigacja

 • SUKCESY PLASTYCZNE

  W tym roku szkolnym uczestnicy koła plastycznego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym (NIE) SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI - RAWICZ 2018.

  Przez miesiąc nasi uczniowie tworzyli monochromatyczne prace plastyczne w czerni, szarości i bieli. Użycie techniki frotage, lawowania tuszem i rysunku pastelami olejnymi pozwoliło na ciekawe przedstawienie tematyki konkursu. Wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne zyskały uznanie profesjonalnego jury .

  Spośród tysiąca prac Nagrodę Starosty Powiatu Rawickiego otrzymała Magdalena Kabata.

  Natomiast Julia Michniewicz zdobyła wyróżnienie w kategorii klas IV – VI.

  Życzę dalszych twórczych sukcesów.

   opiekun koła- Renata Jankowska

 • „Zwierzęta naszych pól i lasów”

  Pod patronatem KOŁA ŁOWIECKIEGO z powiatu gryfickiego i Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury odbyło się w dn. 10 kwietnia 2018 r. podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Zwierzęta naszych pól i lasów”.

  Celem konkursu było rozpropagowanie szerokiej wiedzy dotyczącej ochrony środowiska przyrodniczego oraz zachowania i rozwoju populacji zwierząt łownych i innych zwierząt dziko żyjących, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych.

  Jury pod przewodnictwem Pana Zygmunta Leszczyńskiego-Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Szczecinie przyznało nagrody uczestnikom konkursu, które zostały wręczone podczas wystawy.

  W kategorii klas IV – VII i gimnazjum nagrody otrzymali:

  I miejsce – Magda Kabata

  II miejsce – Amelia Świątek

  III miejsce  - Magdalena Kostuś

  Wyróżnienie – Aleksandra Przeździecka

  I miejsce  - Mateusz Szyjer

  II miejsce  - Zuzanna Okrzyńska

  III miejsce – Dominika Jeleń

  Życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

   

 • JASIU, JESTEŚMY Z TOBĄ!

  W czwartek, 12 kwietnia, w naszej szkole odbyła się akcja integracyjno-pomocowa na rzecz ciężko chorego dziecka, Jasia Janczewskiego, zorganizowana we współpracy z pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rogowie.

  Miłosierdzie w swojej definicji jest aktywną formą współczucia, wyrażającą się w konkretnym działaniu, polegającym na bezinteresownej pomocy. Dlatego uczniowie i pracownicy naszej szkoły, pod czujnym okiem Szkolnego Koła Wolontariatu, postanowili nie tylko współczuć, ale podwinąć rękawy i działać. Nasze działanie, wplecione w Tydzień Miłosierdzia, było zaproszeniem skierowanym do uczniów, rodziców, krewnych i znajomych. Wszystkich, którzy z serca czuli potrzebę wsparcia małego chorego chłopca. Wśród zaproponowanych atrakcji na dzieci i młodzież czekała loteria fantowa, słodkie wypieki, tosty, galaretki i świeżo wyciskane soki owocowe. Dzieci świetnie bawiły się razem ze swoimi rówieśnikami z OREW. Przy dźwiękach muzyki odbywały się tańce, zabawy ruchowe, zabawy integracyjne z chustą animacyjną. Po południu młodzież miała okazję bawić się na dyskotece szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Cały dochód z akcji został przekazany jako wsparcie choremu dziecku.

  „Samo współczucie, nieprzekładające się na działanie, miłosierdziem jeszcze nie jest”.

  Organizatorzy

 • ZAWODY NA ORIENTACJĘ – CZTERY PORY ROKU – WIOSNA 2018

  Wiosenna aura dopisała, gdy w piątek, 13 kwietnia, ruszyliśmy po Trzebiatowie szukając siedmiu punktów kontrolnych przy pomocy mapy topograficznej. Około trzykilometrowa trasa prowadziła wokół Starego Miasta. Start i meta mieściły się w trzebiatowskim gimnazjum. Zanim drużyny wyszły w teren, przewodnik Koła PTTK „Nad Regą” skontrolował wiedzę uczniów z zakresu: ptaki, kwiaty polne oraz herby miast powiatowych województwa zachodniopomorskiego. Jak wypadło? – czekamy na edycję letnią.

  Opiekun – W. Matiaszowska

 • WYNIKI REKRUTACJI NA R. SZK. 2018/2019

  Komisja Rekrutacyjna rozpatrzyła wnioski rodziców o przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019. Listy kandydatów przedstawiają się następująco:

  listy_przyjetych_do_oddzialu_przedszkolnego_i_klasy_pierwszej.pdf

  Prosimy rodziców o pisemne potwierdzenie w sekretariacie szkoły woli zapisu dziecka w terminie do 10 kwietnia 2018 r. (wtorek).

 • Apel profilaktyczny

  Tuż przed feriami świąteczno-wiosennymi w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie klas 0-III powtarzali wiadomości i umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

  Resuscytacja krążeniowo-oddechowa prawidłowo prowadzona do czasu przyjazdu karetki może nawet dziesięciokrotnie zwiększyć szanse chorego na przeżycie. Pamiętajmy o tym. Kolejnym krokiem jest wezwanie pogotowia ratunkowego.

  Dzieci przypomniały numery telefonów alarmowych oraz zasady szybkiego powiadamiania o napotkanym niebezpieczeństwie. Dzieliły się spostrzeżeniami na temat złego zachowania osób dorosłych wypalających okoliczne łąki i pola. Wymieniały zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w domu, podczas zabaw z rówieśnikami, w trakcie przemieszczania się środkami komunikacji oraz pomocy rodzicom w pracach polowych.

  Kolejnym etapem spotkania profilaktycznego były ćwiczenia praktyczne pod czujnym okiem instruktorów oraz wychowawców.

  D. Czyż, A. Przeździecka

   

 • IX Maraton Artystyczny

  W dniu 24.03.2018r. w hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego odbył się IX Maraton Artystyczny. W konkursie plastycznym naszą szkołę reprezentowały uczestniczki koła plastycznego:

  • Paulina Warcholak
  • Julia Wnukiewicz
  • Dominika Wnukiewicz.

  Dziewczęta ponad trzy godziny zmagały się z wykonaniem martwej natury. W wyniku twórczej pracy spośród 70 uczestników wybrano kilkanaście najpiękniejszych prac, w tym wyróżniono pracę JuliI i Dominiki Wnukiewicz. 

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Renata Jankowska

 • OŚMIU WSPANIAŁYCH

  W dniu 6 marca 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie odbyły się eliminacje do XXIV edycji Samorządowego Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieżowego Wolontariatu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’.

  W konkursie wzięli udział wolontariusze indywidualni oraz grupy działające na terenie trzebiatowskiej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Soroka, Izabela Idzi oraz Dominik Pluta. Jury konkursu wyróżniło Hannę Sorokę. Tytuł laureata przyznano Dominikowi Plucie. Natomiast Izabela Idzi została nominowana do etapu ogólnopolskiego i będzie reprezentować gminę Trzebiatów podczas eliminacji ogólnopolskich, które odbędą się w Warszawie w dniach 5-6 kwietnia 2018r.

                                                                                                            Opiekunowie SKW

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

  Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy jak zwykle 21 marca. Uczniowie klas 0-III przygotowali koncert wiosenny pod hasłem „Śpiewem zawołamy wiosnę”. Każda klasa wystąpiła w wiosennych przebraniach własnego pomysłu oraz zaśpiewała piosenkę o tematyce wiosennej. Po koncercie uczniowie skorzystali z zaproszenia PSOUU w Gryficach i wzięli udział w imprezie „ Powitanie Wiosny” odbywającej się na hali  sportowej w Mrzeżynie.

  Całkowity dochód z imprezy przeznaczony  był na wsparcie kampanii „Kilometry Dobra”.

  Anna Przeździecka

 • PACZKA DLA DZIECIACZKA

  Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „PACZKA DLA DZECIACZKA”, której celem było zebranie zabawek, artykułów szkolnych oraz słodyczy na potrzeby dzieci. Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „Paramedic” wraz z korporacją Radmor/Nord taxi, a zebrane dary zostały przekazane kołobrzeskiemu PCK, Wiosce Dziecięcej SOS w Karlinie i do Domu Dziecka w Białogardzie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

  Szkolny Klub Wolontar

 • Wesołych świąt!

  Radosnych chwil spędzonych z rodziną, błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego, który daje silną wiarę, niegasnącą nadzieję i gorącą miłość, pięknego, wiosennego słońca sprzyjającego wiosennym spacerom oraz pogody ducha na co dzień wszystkim naszym Czytelnikom życzy społeczność szkoły.

 • REKRUTACJA 2018

  Informujemy, że na podstawie Zarządzenia Burmistrza Trzebiatowa Nr 381/2018 z dn. 29 stycznia 2018 r. do dnia 30 marca br. trwa rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Wnioski o przyjęcie do pobrania w zakładce Dokumenty

  Proszę zapoznać się z treścią ww. zarządzenia:

  http://bip.umtrzebiatow.rekord.pl/BIP.aspx?Sel=6588729&ident=23740

  M. Skoneczna- dyrektor szkoły

 • VIII Rajd Bałtyku – „Zaślubiny z morzem”

            Już po raz ósmy uczniowie Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych z Mrzeżyna wzięli udział w uroczystościach zaślubin z morzem. W 73. rocznicę tego historycznego wydarzenia włodarze Trzebiatowa przybyli do Mrzeżyna – tym razem do portu rybackiego. Tutaj żołnierze Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” tradycyjnie wystrzelili salwę honorową, zamoczyli flagę państwową w wodach Bałtyku i rzucili w morze pierścień. Tradycyjnie również uczniowie szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami wzięli udział w VIII  Rajdzie Bałtyku organizowanym przez Koło PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie. Start – pomnik dzieci z Kamp przy jeziorze Resko Przymorskie w Rogowie,  meta – port rybacki w Mrzeżynie. Słoneczna, lecz wietrzna i mroźna aura przypomniała, że wiosna dopiero nadejdzie.

                                                                                                      Z turystycznym pozdrowieniem – W. Matiaszowska

 • DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY

  W najbliższy wtorek, tj. 20 marca, zapraszamy rodziców na spotkania z nauczycielami w ramach dnia otwartej szkoły. Rozpoczniemy o godz. 16.00 od spotkania z przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryficach, którzy w ramach wsparcia szkół zaprezentują temat motywacji dzieci do nauki. Spotkania z rodzicami:

  - kl. 0-III (sala nr 8 "mała szkoła")

  - IV-VII (sala nr 20).

  Po ww. spotkaniach (ok. godz. 16.30) tradycyjne spotkania nauczycieli z rodzicami. Zapraszamy.


  M. Skoneczna- dyrektor szkoły

   

 • TURNIEJ ZADAŃ ROZMAITYCH „POZNAJMY SIĘ” W SZCZECINIE

  W dniu 7 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 im. Cz. Piskorskiego w Szczecinie. Odbył się tam Turniej Zadań Rozmaitych „Poznajmy się”. W imprezie wzięło udział 8 szkół ze Szczecina, Mrzeżyna, Nowego Czarnowa, Kamienia Pomorskiego i Stargardu, które rywalizowały o zwycięstwo. Każda drużyna musiała wykonać osiem różnorodnych zadań indywidualnie przydzielonych z przygotowanych 12 konkurencji. Do zdań naszej drużyny należały: wykonanie podstawy pod stroik (konkurencja stolarza), malowanie królików (konkurencja montera), wykonanie ozdoby królika do stroiku świątecznego – jajko z ozdobnym guzikiem z masy solnej (konkurencka krawców), wykonanie dekoracji do stroika świątecznego z materiałów przyrodniczych (konkurencja ogrodnika), nakrywanie do stołu (konkurencja pomocnika obsługi hotelowej), wykonanie ozdoby z gliny (pracowania ceramiczna) oraz dwie konkurencje gastronomiczne - pieczenia rogalików i bułeczek z rodzynkami.

  Cała impreza miała nie tylko charakter turnieju, ale była przede wszystkim okazją do poznania się, wspólnej zabawy, poznania ośrodka i pracowni, zapoznania się
  z ofertą edukacyjną klas przysposabiających do pracy oraz szkoły zawodowej. Uczniowie wracali do domów zadowoleni. Przywieźli ze sobą stroiki świąteczne własnoręcznie przygotowane w ramach całego cyklu warsztatów. 

  Opiekunowie: Mariola Kamińska, Danuta Witkowska

   

 • ŻYCZENIA

  Z okazji Dnia Kobiet Wszystkim Paniom pracującym w naszej Szkole oraz mamom i uczennicom samych radości, uśmiechu, zdrowia, zadowolenia z życia i sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym śle męska część Rady  Rodziców.

 • REKOLEKCJE 2018

  Informujemy, że w uzgodnieniu z Proboszczem PARAFII MRZEŻYNO w dniach 5, 6 i 7 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. Przyjazd dzieci na godz. 8.40 (drugi kurs), a odwóz o godz. 10.45 (pozostałe kursy odwołane). Zapewniamy w szkole opiekę uczniom, którzy nie uczęszczają na lekcje religii.

  Uczniowie zgłoszeni do świetlicy szkolnej będą mieli zapewnioną opiekę zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

 • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  W Narodowym Dniu Pamięci o „Żołnierzach Wyklętych” w naszej szkole uczciliśmy  bohaterów, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej władzy komunistycznej. Aby oddać  hołd  żołnierzom drugiej konspiracji za świadectwo ich męstwa, niezłomnej postawy i przywiązania do tradycji niepodległościowych w  klasach II gimnazjum, przeprowadzone zostały zajęcia przedstawiające postaci „Żołnierzy Wyklętych” i przygotowaliśmy gazetkę ścienną. Następnie wzięliśmy udział w gminnych obchodach tego dnia w Trzebiatowie.

  Ewa Idzi

 • ZAWODY NA ORIENTACJĘ – CZTERY PORY ROKU – ZIMA 2018

  Gra Azymutowa – pod takim hasłem przeszliśmy Trzebiatów w piątek – 16 lutego 2018r. Start i meta znajdowały się w Publicznym Gimnazjum w Trzebiatowie.  Idąc na azymut obeszliśmy Stare Miasto,  zwracając uwagę na wszystkie jego ważne zabytki: ratusz, kościół NMP,  Basztę Kaszaną, mury obronne, pałac nad Młynówką.

  Organizator marszu,  Przewodnik Koła PTTK „Nad Regą”,  sprawdził przygotowanie drużyn z zakresu geografii i turystyki województwa zachodniopomorskiego, znajomości kwiatów polnych oraz lokalizacji i ochrony przyrody w parkach  narodowych Polski. Drużyny zadania rozwiązały.

                                                                                                                    Opiekun  -  Wioletta Matiaszowska

 • Znajdź swój sposób na zapamiętywanie, a wygrasz marzenia

  Można się poczuć jak bohater programu telewizyjnego. Co zrobić, żeby zapamiętać ? Jak się uczyć, żeby się nauczyć? Co zrobić, żeby nauka była skuteczna?

  Na te pytania próbowaliśmy sobie odpowiedzieć uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez trenera p. Arkadiusza Minkę. Pan Arkadiusz niczym „Wujek  Dobra Rada” pokazywał sposoby na zapamiętywanie. W dwugodzinnych warsztatach brali udział uczniowie klas IV-VII i uczniowie klas gimnazjalnych. W pierwszym dniu warsztatów dowiedzieli się, dlaczego warto się uczyć i jak to robić, żeby czas przeznaczony na naukę był wykorzystany twórczo i dawał radość z uczenia się. Drugi dzień pozwolił na ćwiczenie pamięci. Trener przedstawił kilka przykładów jej ćwiczenia.  Pilnie wykonywaliśmy zadania.  Czy przedstawione sposoby przyswajania wiedzy pozwolą na osiąganie dobrych i bardzo dobrych wyników w nauce, czy przyczynią się do poprawy wyników  nauczania? To zależy od nas. Pozytywne nastawienie do nauki, znajomość siebie i swoich możliwości, przyswojone techniki uczenia i trening czynią mistrza. Innym się udaje, więc dlaczego nam ma się nie udać?

   Wszystkim uczniom życzę powodzenia w nauce.

                                                                                            pedagog  Danuta Witkowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć