Nawigacja

 • Dnia 30 listopada swoje urodziny obchodzi Andrzej. Według starej tradycji w nocy z 29/30 listopada wróży się oraz organizuje imprezy andrzejkowe. W naszej szkole, jak co roku odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Hol szkoły od godziny 16 był wypełniony uśmiechniętymi buziami uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy z werwą przyszli na dyskotekę zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu. Dyskoteka skończyła się około godziny 20. 
  Wytańczeni i zmęczeni uczniowie wrócili do domu z lekkim niedosytem, że wszystko trwało tak krótko.

                                                                                                                   Organizatorzy

 • ODKRYJ SWÓJ TALENT

  Pod takim hasłem odbywały się w dniach 22-23. 11. 2017 r. Dni Otwarte Zespołu Szkół WZDZ w Trzebiatowie, w których braliśmy udział.  Uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych w czasie pobytu w WZDZ w Trzebiatowie odkrywali swoje talenty biorąc udział w warsztatach kulinarnych,  w warsztatach szkolno-produkcyjnych i nauce wizażu. Były to zajęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Wszyscy uczniowie odbyli też wspólne spotkanie z doradcami zawodowymi, którzy zachęcali uczniów do spotkań indywidualnych  w Ośrodku Szkolenia Zawodowego mieszczącego się  przy ulicy Witosa 8     w Trzebiatowie. Po zakończonych zadaniach warsztatowych spotkaliśmy się z całym gronem uczestników i konsumowaliśmy „wytwory pracy” warsztatu kulinarnego. Pyszne były pierożki, pizzerki, ciasteczka i zupa żur.

  Danuta Witkowska

 • O miłości, trochę o złości i zaczarowaniu

  No to w końcu o czym?... Sama nie wiem, dużo tego było: zamyślenie, rozwaga, pokora, prawda o sobie. Na te i inne tematy dotyczące człowieka, młodego człowieka, rozmawiali nasi uczniowie na szkolnych warsztatach prowadzonych od września przez panie terapeutki ze Stowarzyszenia „Kropka” w Kołobrzegu.  Spotkania odbywały się w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”. Uczniowie uczestnicząc w warsztatach poznawali swój potencjał, mówili o marzeniach i mierzyli się ze słabościami. Odgrywali role bądź rysowali. Każdemu spotkaniu towarzyszyły inne emocje, jednak głównie te pozytywne. Dzieci i młodzież wychodzili ze spotkań uśmiechnięci, a zapytani o wrażenia mówili: ”fajnie było!”. Warsztaty prowadzone w odpowiedni do wieku sposób pozwoliły młodszym dzieciom poznać samego siebie, a starszym – zwrócić uwagę na drugiego człowieka.

  Anna Prętka

 • Laureaci konkursu „Miłość czy złość. Wybieram” nagrodzeni

  Dnia 28.11.2017 r. odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Miłość czy Złość. Wybieram”. Wśród uczniów nagrodzonych znalazły się dwie nasze uczennice: Amelia Świątek, w kategorii wiekowej klas IV – VII oraz Weronika Jędrzejczyk w kategorii wiekowej klas gimnazjalnych.

  Laureatkom gratulujemy, a wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu swoich talentów.

  Pozdrawiam

  Anna Prętka

 • Wycieczka na wystawę prac plastycznych do Pałacu

  Dnia 28 listopada w trzebiatowskim Pałacu odbyła się wystawa prac z konkursu plastycznego „Miłość czy złość. Wybieram”. Na tę wystawę wybrali się razem najmłodsi i prawie najstarsi uczniowie naszej szkoły. Dzieci i młodzież mogli przyjrzeć się pracom swoich kolegów ze szkolnej ławki, ale też pracom kolegów z innych szkół. Było kolorowo, radośnie i zachwycająco. Przedszkolaki, ciekawe prac, obiecywały sobie wzajemnie, że też będą wygrywać takie konkursy. Uczniowie klasy VI wspierali swoich młodszych kolegów, namawiając do rozwijania talentu już od dziś.

  Pałac okazał się miejscem bardzo ciekawym. Pani Ania Rzepecka, pracownik Pałacu, opowiedziała wiele ciekawych historii z nim związanych. Uczniowie przechadzali się po pałacowych komnatach, komentowali ich wystrój, oglądali stroje (Julia chciała nawet jeden przymierzyć). Co niektórzy w pomieszczeniach na strychu… szukali Białej Damy, a znaleźli część pięknej historii naszego miasta i przedmioty stanowiące podstawowe wyposażenie dawnych domostw np. telewizor bez pilota i do tego czarno-biały! Pytaniom: „ale jak to?” nie było końca.

  Choć byliśmy w Pałacu krótko, zafundowano nam powrót do przeszłości, dzięki której mamy naszą teraźniejszość.

  Anna Prętka

 • Czy Brzydkie kaczątko jest brzydkie? Warsztaty dramy w Radowie Małym

  Wszyscy znamy historię kaczątka. Smutnego, zagubionego, małego… ale za to z wielkim sercem. Zaczytywaliśmy się w przygodach, które przeżywało, często będąc złym na postępowanie innych wobec niego. Na warsztatach w Radowie mieliśmy okazję jeszcze raz zgłębić historię małego pisklaka. I co się okazało? To, że wokół nas również są osoby, które mogą się czuć tak, jak to małe kaczątko. A dlaczego? Bo spotykają się z wyśmiewaniem, brakiem szacunku, niezrozumieniem, czują się pokrzywdzeni. W baśni kaczątko wyrosło na pięknego łabędzia. I na swoich mocnych, białych skrzydłach mogło odlecieć z przyjaciółmi.

  A co z nami? My nie podarujemy nikomu skrzydeł, ale możemy okazywać szacunek gestem, uśmiechem. Spędzać ze sobą czas na rozmowach, zabawach. Podać komuś pomocną dłoń lub chusteczkę, gdy płacze. Z takim właśnie przeświadczeniem wróciliśmy do domu – uśmiechać się, a nie robić złą minę, pomagać, a nie odwracać się plecami.

  Pozdrawiam, Anna Prętka

 • Konwencja o Prawach Dziecka

  Janusz Korczak powiedział kiedyś „nie ma dzieci są ludzie”. I to jest prawda. „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały...”. Przecież każdy dorosły kiedyś również był dzieckiem. Tak więc, podobnie jak każdy dorosły, dziecko jest właścicielem pewnych praw i wolności. Nazywają się one prawami człowieka. Źródłem tych praw jest godność człowieka, zwana również człowieczeństwem. Tymi słowami, cytując rzecznika praw dziecka Pana Marka Michalaka uczniowie klasy III SP rozpoczynali spotkania z młodszymi kolegami z klas 0-II na temat PRAW I OBOWIĄZKÓW KAŻDEGO DZIECKA. Korzystając z pomocy i wsparcia nauczycieli pracujących w zespole profilaktycznym przygotowali prezentację multimedialną, w której zawarli poszczególne prawa, uzupełniając je komentarzem na temat obowiązków. Młodsi koledzy z uwagą wysłuchali prezentacji starszaków, dziękując im za spotkanie gromkimi brawami.

                                                                                                                      Zespół profilaktyczny SP

   

 • Święto Pluszowego Misia

  Mięciutki, puchaty i taki z łatką. Miś - ten wielki, jak cały świat dziecka, i ten całkiem malutki, mieszczący się w kieszonce fartuszka. Wszystkie Misie 25 listopada obchodziły swoje święto. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel urodziny Pluszowego Misia, na który zaproszono wyjątkowych gości. Dzieci z klas 0-III przebrane w stroje bohaterów z ulubionych bajek prezentowały kolegom przeczytane książki, zachęcając do lektury w wolnym czasie. Na apelu zobaczyliśmy Kota w butach, Czerwonego Kapturka, Śpiącą Królewnę tego dnia zaprzyjaźnioną z Pocahontas. W kolejce do mikrofonu czekały Wróżki i Motyle. Nawet Strażak Sam z kolegami ustawili się do pamiątkowego zdjęcia z Misiem. Na urodziny trzeba przygotować prezent. Tym zajęły się panie wychowawczynie, przedstawiając dzieciom wiersze i bajeczki o misiach.

  Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę o Niedźwiadku, częstując się pyszną, urodzinową galaretką.

  Miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów. Nawet najgłośniejsza, metalowa, elektroniczna zabawka nie zastąpi dziecku miłego przytulańca.

                  D. Czyż, A. Przeździecka

 • „Wewnątrz mnie. Profilaktyka przemocy i agresji wśród dzieci i młodzieży z uwzględnieniem uczniów ze SPE”

  Pod takim tytułem dnia 17.11.2017r. odbyła się Gminna Konferencja zorganizowana przez naszą szkołę w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”. Temat, którego dotyczyło spotkanie, niestety wciąż jest aktualny i wszechobecny. Osoby dorosłe z różnych instytucji, pracujące z dziećmi i młodzieżą, słuchały i dyskutowały o trudnych zachowaniach młodych ludzi: o złości do innych i na siebie, o sytuacjach skażonych plotkami, o ucieczkach w próby samobójcze i okaleczenia. Czy znaleźliśmy złoty środek, który tym zjawiskom zapobiegnie? Nie wiem. Wiem jednak, że my, dorośli, jesteśmy, czekamy i pomożemy wszystkim, którzy będą potrzebowali pomocy.

  Uczestnicy Konferencji zostali poproszeni o pomoc w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Miłość czy Złość. Wybieram”. Jury miało trudny wybór, bo wpłynęło sto prac. Były piękne, kolorowe i wyrażały ogrom emocji. Podchodzili do nich kilkakrotnie, aby dokonać wyboru. Ostateczni wyłoniono 4 laureatów, po jednym  z każdej grupy wiekowej:

  - w grupie wiekowej klas 0- III SP laureatką została Jagna Cirocka, lat 7 SP,

  - w grupie wiekowej klas IV – VII – Amelia Świątek, lat 12, SPzOI w Mrzeżynie,

  - w grupie wiekowej klas II – III PG – Weronika Jędrzejczyk, lat 14, SPzOI w Mrzeżynie,

  - w grupie wiekowej uczniów ponadgimnazjalnych – Julia Zabłotowicz, lat 16, LO w Trzebiatowie,

  - nagrodzono również Urszulę Zielińską oraz Lenę Figaj.

  Wszystkim autorom prac gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie. Wystawa prac odbędzie się 28.11.2017 r. w trzebiatowskim Pałacu w godz. od.10,00 do 17,00. Tego samego dnia, o godz. 17,00 również w Pałacu, odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom.

  Anna Prętka

 • Andrzejki w świetlicy

  W czwartek 23.11.2017 r. dla uczniów świetlicy szkolnej zorganizowane zostały Andrzejki. Oprócz tradycyjnych andrzejkowych wróżb były również tańce, gry i zabawy, a wszystko to w atmosferze balu przebierańców! Zainteresowanie uczniów przeszło najśmielsze oczekiwania, ale na szczęście każdemu udało się przewidzieć swoją przyszłość.

  Adam Kamiński

 •                                              

 • Zajęcia eksperymentalno-edukacyjne z fizyki

  W dniu 17.11.2017 r., odbyły się w naszej szkole zajęcia eksperymentalno-edukacyjne z zakresu fizyki, prowadzone przez pana Jacka  Bruździńskiego z Fundacji Einsteina. W zajęciach, realizowanych w ramach lekcji fizyki, wzięli udział uczniowie klas VII szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum.

  Zajęcia charakteryzowały się tzw. efektem" WOW" i zapadły uczestnikom głęboko w pamięć. Stało się tak, dlatego, że prowadzący skupił się na pokazywaniu trudnych zjawisk fizycznych w sposób widowiskowy i spektakularny. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak mocno ciśnie na nas atmosfera, obserwując zapakowaną próżniowo wagę. Sprawdzali na samym sobie oddziaływanie ciśnienia gdy z worka, w którym się znajdowali zostało wypompowane powietrze. Nieprawdopodobne stało się realne czego przykładem były eksperymenty z „łóżkiem fakira” i balonikami wytrzymującymi nacisk gwoździ i ciężar naszego ciała. Okazuje się, że nauka może być przyjemna i ciekawa.

  Zabawa była przednia, a 45 minut lekcji sprawiło uczniom wielką frajdę i przyjemność.

  Adam Kupczyk

 • Jak go obchodzić?

  Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!

  Dnia 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Niech ten dzień będzie początkiem dobrych, życzliwych, przyjacielskich relacji z drugim człowiekiem.

  UŚMIECHNIJMY SIĘ , A ŚWIAT UŚMIECHNIE SIĘ DO NAS!

  D. Czyż, A. Przeździecka, ks. S. Lichodziejewski

 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

  Tematem konkursu jest kartka okolicznościowa z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  CEL:

  - rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi;
  - propagowanie obchodów Świąt Bożego Narodzenia;
  - rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów;
  - pozyskanie interesujących prac i konfrontacja ich podczas wystawy;

  - rozwijanie uzdolnień plastycznych.

  ORGANIZATOR:

  Nauczyciele języka niemieckiego

  Termin oddawania prac: 15. 12. 2017r.

  ZASADY UCZESTNICTWA:

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I–III SP.

  Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej. Technika wykonania prac jest dowolna (rysunek, malarstwo, collage, grafika, wycinanka, wyklejanka). Na stronie tytułowej muszą znajdować się życzenia w języku niemieckim np.:  Frohe Weihnachten. Prace muszą być pracami samodzielnymi i indywidualnymi.

  Prace zostaną ocenione przez jury według następujących kryteriów:

  -zgodność z tematem;

  -walory artystyczne;

  - zachowanie zapisów regulaminowych;

  - pomysłowość, pracochłonność, samodzielność i oryginalność formy; estetyka wykonania.

  Ocena prac nastąpi do 31 stycznia 2018 r.

  Decyzje jurorów oceniających prace są nieodwołalne.
  NAGRODY:
  Dyplomy za uzyskanie I, II, III miejsca oraz nagrody rzeczowe.

  Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

 • NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY "DER SCHÖNSTE ADVENTSKALENDER

  Tematem konkursu jest kalendarz adwentowy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  CEL:

  -rozbudzenie zainteresowania pięknym niemieckim zwyczajem adwentowym,

  -rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów;

  -rozwijanie wrażliwości estetycznej;
  -pozyskanie interesujących prac i konfrontacja ich podczas wystawy;

  -rozwijanie uzdolnień plastycznych;

  -wzbudzanie zainteresowania kulturą naszego zachodniego sąsiada.

  PRACA PLASTYCZNA:

  Zadaniem konkursowym jest wykonanie kalendarza adwentowego. Praca musi zawierać 24 okienka. W każdym okienku powinno znaleźć się słowo związane z Bożym Narodzeniem w języku niemieckim. Technika wykonania prac jest dowolna. Prace muszą być pracami samodzielnymi i indywidualnymi.

  TERMIN:

  Do 15 grudnia 2017r

  UCZESTNICY:

  Uczniowie klas IV – VI SP

  OCENA PRAC:

  Prace zostaną ocenione przez jury według następujących kryteriów:

  -zgodność z tematem;

  -walory artystyczne;

  -zachowanie zapisów regulaminowych;

  -pomysłowość, pracochłonność i oryginalność formy;

  -estetyka wykonania;

  -samodzielność.

  Ocena prac nastąpi do 31 stycznia 2018 r.

  Decyzje jurorów oceniających prace są nieodwołalne.

  NAGRODY:

  Dyplomy za uzyskanie I, II, III miejsca oraz nagrody rzeczowe.

  ORGANIZATOR:

  Nauczyciele języka niemieckiego.

  Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

 • Przedstawienie „Pinokio” w naszej szkole.

  Dnia 13 listopada 2017r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Pinokio” według bajki Carla Collodiego, przygotowane przez krakowski teatrzyk.

  „Pinokio” to jeden z najsłynniejszych utworów z kanonu klasyki literatury dziecięcej. Jego fantastyczne przygody to wspaniała opowieść o chłopcu, który zmaga się z własnymi niedoskonałościami. Krakowscy aktorzy bawili się znaną opowieścią i szukali w niej uniwersalnego przesłania dla dzieci w każdym wieku. Niesamowitym przygodom Pinokia towarzyszyły zadania, z którymi mocowały się dzieci z klas 0-III oraz gościnnie przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola im. „Słonia nad Regą”. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w zabawie, współtworzyć przedstawienie, a także uczyć się zasad, którymi należy kierować się w życiu.

  D. Czyż, A. Przeździecka

 • Dnia 9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mrzeżynie miała miejsce uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przygotowany został przez klasę IIIb. Młodzi wykonawcy recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne.

  Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii.

  Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

  Anna Przeździecka

 • W ramach realizacji projektu gimnazjalnego uczniowie klasy II a przygotowali apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Przygotowując uroczystość, podjęli wiele działań: udekorowali hol, wykonali afisze i umieścili je w różnych miejscach szkoły, ćwiczyli wykonanie pieśni patriotycznych, uczyli się tekstów na pamięć. Wiele czasu wraz z wychowawcą przeznaczyli na wykonanie kotylionów, które rozdali uczniom i pracownikom szkoły w dniu apelu .

  Apel odbył się dnia 10.11.2017 roku, o godz. 10:30 na holu szkoły. Rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Podczas występu uczniowie z pamięci mówili teksty i śpiewali pieśni. Dzięki prezentacji multimedialnej widzowie mogli również włączyć się do śpiewania. Po całej uroczystości Pani dyrektor Małgorzata Skoneczna pogratulowała uczniom i opiekunom, a publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.

  Zuzanna Okrzyńska i Julia Osowska

 • #mojaniepodległa

  W związku z obchodami 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Oddział IPN w Szczecinie przygotował ogólnopolską akcję #mojaniepodległa oraz event rodzinno-edukacyjny odbywający się w Arenie Szczecin. Szczegółowe informacje na plakacjie w ulotce:

  plakat__mojaniepodlegla.pdf

  ulotka_str1__mojaniepodlegla.pdf

  ulotka_str2__mojaniepodlegla.pdf

  Zachęcamy do udziału.

 • Spektakl Profilaktyczny

  W ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego, uczniowie naszej szkoły pojechali do Kołobrzegu, aby obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. ”Trzeźwy wybór”. W spektaklu wzięli udział uczniowie klas VII-tych, II gimnazjalnych, oraz klasa III gimnazjum. Podziwialiśmy występy aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia, którzy przybliżyli nam problem spożywania alkoholu przez młodych ludzi i ukazali jego tragiczne skutki. Przedstawione w spektaklu losy głównych bohaterów pozwoliły uczniom zbliżyć się do tych postaci i poniekąd przeżywać wspólnie ich sytuacje. Wszystkim uczniom najbardziej podobała się postać Igora.

  Agata Sperczyńska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć