Nawigacja

 • Zebranie Rady Rodziców

  Zapraszam serdecznie przedstawicieli Rad Klasowych na zebranie Rady Rodziców naszej Szkoły. Zebranie odbędzie się 22.02.2018 (czwartek) o godzinie 16.15 w klasie szkolnej nr 20 (tam gdzie zawsze). Na spotkanie zaprosiłem panią Dyrektor. Omówimy również ostatnie imprezy i sprawy bieżące. Serdecznie zapraszam.

  Przewodniczacy rady Rodziców- Tomasz Ringert (t. 518-269-172)

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  W czwartek, 8 lutego, w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.  

  W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas I –III.  Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie wiersze z literatury dziecięcej. Utwory były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich recytatorów.

  Jury w składzie: p. M. Skrzyniecka, p. G. Wojdan, ks. S. Lichodziejewski wyłoniło następujących zwycięzców:

  Natasza Borowik i Wiktor Walentynowicz z kl. I

  Paulina Wojarska i Franciszek Prokulewicz z kl. III

  Zwycięzcy będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się już 16 lutego w TOK.

  Jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymali: Amelia Pasek, Antoni Krupa i Aleks Nowakowski.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

  D. Czyż

 • Zabawa karnawałowa

  W czwartkowe przedpołudnie, 8 lutego, w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną bajkowych postaci. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Były wróżki, księżniczki, żabki, motyle, biedronki i różne inne stworki... Kolorowe stroje, wesoła muzyka i ciekawe konkursy wprowadziły radosny nastrój wśród najmłodszych. Po wyczerpujących tańcach dzieci udały się na słodki poczęstunek, który zregenerował siły potrzebne do dalszych pląsów i harców przy skocznej muzyce.

  D. Czyż, A. Przeździecka

 • "Kraina lodu"

  We wtorek, 6 lutego 2018r., uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego wybrali się do Gryfickiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. "Kraina lodu". Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl i śledziły losy Anny i Elzy. Przedstawienie bardzo się podobało i zakończyło gromkimi oklaskami. Po powrocie do szkoły uczestnicy wycieczki chętnie dzielili się spostrzeżeniami na temat spektaklu.

  Sandra Bemsz - Mickiewicz

 • UCZYMY SIĘ POMAGAĆ

  Dnia 1 lutego 2018 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Stowarzyszenia Polites. Podczas warsztatów młodzież poznała odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie ma prawa i obowiązki? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? Warsztaty były okazją do wyjaśnienia wielu wątpliwości, a także do rozmowy o oczekiwaniach i korzyściach, jakie niesie za sobą pomoc drugiemu człowiekowi.

  Opiekunowie SKW

   

 • Ferie- jak zagospodarować wolny czas

  Propozycji, jak spędzić ferie, jest mnóstwo. Możecie skorzystać na przykład z tych: 

  http://www.trzebiatow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=2&schemat=0&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=3543

  Pamiętajcie jednak zawsze o bezpieczeństwie!

 • NARESZCIE FERIE!

  Rozpoczynają się ferie zimowe, choć aura na to nie wskazuje. Oby pogoda Wam dopisała. Życzymy wszystkim udanego odpoczynku i jednocześnie przestrzegamy przed niebezpiecznymi zabawami. Wypoczywajcie z rozwagą, bezpiecznie i w odpowiednich miejscach.

  Prosimy zapoznać się z listem pani Kurator: http://kuratorium.szczecin.pl/index.php/uczniowie-i-rodzice/3181-list-zachodniopomorskiego-kuratora-oswiaty-z-okazji-ferii-zimowych

 • Wśród nas jest BOHATER!

  Uczeń naszej szkoły, Tomasz Ringert, to niewątpliwie bohater. W drodze do szkoły zobaczył w wodzie kobietę. Po krótkiej wymianie zdań podał jej kij, który znalazł w pobliżu miejsca zdarzenia, i pomógł poszkodowanej wyjść na nabrzeże portowe. Następnie zaprowadził ją do podliskiej przychodni, gdzie udzielono kobiecie dalszej pomocy. 

  Tomku, jesteśmy z Ciebie dumni!

  Za swoją postawę Tomek został nagrodzony przez panią dyrektor na szkolnym apelu, a koledzy i koleżanki długo bili mu brawo.

 • ŚWIĘTA, ŚWIĘTA!

  Najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne: dużo miłości, pokoju i radości z narodzin Jezusa, przyjemnych chwil spędzonych na wspólnym kolędowaniu przy pachnącej lasem choince oraz pomyślności w kolejnym roku życzy społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie.

  Jak co roku zapraszamy na apel świąteczny, który rozpocznie się w piątek, 22 grudnia, o godz. 11.35 w hali MCS.

 • ,,Kiedy gwiazdka jest już blisko''

  We wtorek, 19.12.2017 roku, odbyło się spotkanie przedświąteczne dla uczniów z oddziału przedszkolnego i klas I-III SP. Dzieci przy blasku choinki i zapalonych świecach zaprezentowały kolędy: te znane i te mniej rozpoznawane. Spotkaniu towarzyszył podniosły, radosny nastrój. Ten czas adwentu i oczekiwania na narodziny Syna Bożego sprawia, że święta stają się magiczne. Ksiądz proboszcz pobłogosławił naszą szkolną rodzinę oraz rozstrzygnął konkurs na ,,Adwentowy lampion"
  i ,,Kartkę świąteczną". Laureaci wyróżnieni zostali dyplomem i słodkim upominkiem.
  ,,Wszystkim życzymy uśmiechu: niech od stycznia po grudzień, przez dwanaście miesięcy uśmiechają się ludzie".
  Wesołych świąt!

 • Szkolny konkurs wiedzy o AIDS/HIV rozstrzygnięty

  Od kilku tygodni uczniowie klas VII SP i II gimnazjalnych przygotowywali się do konkursu wiedzy o AIDS/HIV. Na lekcjach biologii zdobywali niezbędną wiedzę i wykonali plakaty.

  W dniu 13.12.2017r. odbył się konkurs wiedzy na temat AIDS/HIV. Wyłoniliśmy zwycięzców.

  • I miejsce zajęła uczennica klasy VIIa – Julia Nowak,

  • II miejsce uczennica z klasy IIb – Magdalena Jelonek

  • III miejsce uczennica klasy IIb – Weronika Jędrzejczyk.

  Nagrodzony został także najlepszy plakat. Zwycięzcami w tej kategorii zostali uczniowie z klasy IIa – Sonia Stechnij, Tomasz Ringert i Gracjan Hołowacz.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe długopisy, a zwycięzcy - atrakcyjne nagrody.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

  Organizatorzy konkursu

  Małgorzata Michalonek-Okrzyńska i Agata Sperczyńska

 • „Złota polska jesień”.

  We wtorek,  05.12.2017 r., podsumowaliśmy świetlicowy konkurs plastyczny,  którego tematem była „Złota polska jesień”. Uczestnicy mieli do spełnienia jeden ważny warunek: aby praca została zakwalifikowana do konkursu należało wykorzystać w pracy kolorowe jesienne liście.

  Z 38 zgłoszonych prac nagrodzono 12, przyznając aż 9 wyróżnień. Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce – Filip Gałdyś („0”).
  • II miejsce – Antoni Krupa (Ia),
  • III miejsce – Jakub Korzeniowski („0”),

  Wyróżnienia otrzymali:

  • Oliwier Olko („0”),
  • Nadia Daniel (Ia),
  • Natasza Borowik (Ia),
  • Zuzanna Graczyk (Ia),
  • Wiktor Walentynowicz (Ia),
  • Dariusz Hładuń (IIa),
  • Kacper Królikowski (IIa),
  • Maja Kasprowicz (IIIb) oraz
  • Artur Krupa (IIIb).

  Zwycięzcom gratulujemy!

  A.Kamiński

 • DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY

  Przypominamy Rodzicom, że w najbliższy wtorek, tj. 19 grudnia, nauczyciele czekają na Państwa w ramach dnia otwartej szkoły w godz. 16.00-18.00. Zapraszamy.

 • Spotkanie i pogadanka ze Strażakami z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Gryficach

  Niebawem ferie świąteczne- to dobry czas na przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa. W związku z tym w naszej szkole wizytę złożyli strażacy z Powiatowej Komendy Pastwowej Straży Pożarnej w Gryficach. W czasie spotkania z uczniami klas 0-III strażacy przypomnieli podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw, w drodze do i ze szkoły. Zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu.  Omówili zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, jak również przestrzegli uczniów przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Wyjaśnili, co to jest czad i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. Tym samym nawiązali do drugiej edycji kampanii MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!”  Odpowiadali na pytania dzieci, przestrzegając przed lekceważeniem niebezpieczeństwa.

  Na zakończenie uczniowie powtórzyli telefony alarmowe zapewniając strażaków, że będą czujni i bezpiecznie spędzą zbliżające się ferie świąteczno-noworoczne.

                                                                                                                                                                                     D. Czyż, G. Wojdan

 • GRUDZIEŃ- CZAS MIŁOŚCI I PREZENTÓW

  Grudzień, to bardzo wyjątkowy miesiąc. To czas życzliwości, serdeczności, miłości i przebaczania, to czas spotkań w rodzinnym gronie oraz pachnącej choinki – to także czas prezentów. Lubimy otrzymywać podarunki, ale jeszcze bardziej lubimy obdarowywać nimi inne osoby. W naszej szkole grudzień upłynął na intensywnych przygotowaniach i ciężkiej pracy. Ministranci i mali pomocnicy świętego Mikołaja z klas 0-III przygotowali pod okiem katechetów i wychowawców Tytki – torby miłosierdzia wypełnione produktami i gorącym sercem najmłodszych. Dzieci z klasy „0” włączyli się w ogólnopolską akcję” WYLOSUJ ANIOŁA” wykonując przepiękne kartki bożonarodzeniowe. Kartki trafiły do fundacji “Gdy Liczy się Czas” i mają na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

  zobacz więcej na: https://www.zwrotnikraka.pl/akcja-wylosuj-aniola-wyslij-kartke-chorego-dziecka/

  Grudzień się kończy, ale i styczeń, i każdy kolejny miesiąc w roku jest dobrym pretekstem do okazania serca drugiemu człowiekowi.

                                                                                                                                                                              Katecheci

 • ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM WOLONTARIATU

  W dniu 4 grudnia 2017 roku przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami uczestniczyli w Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu w Szczecinie. Forum było objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Pana Olgierda Geblewicza, Prezydenta Miasta Szczecina - Pana Piotra Krzystka oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty - Panią Magdalenę Zarębską-Kuleszę. 
  Główną misją Forum była promocja wolontariatu, działań prospołecznych, jak również wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami i pomysłami na wolontariat szkolny.

  Forum stało się przestrzenią inspiracji, zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie działalności społecznej w środowisku lokalnym. Nasi wolontariusze wzięli udział w zajęciach warsztatowych „Program Erasmus + Młodzież: Wolontariat Europejski – krótko i długoterminowe projekty wolontariatu europejskiego”. Natomiast dla opiekunów przygotowano warsztat o kwestiach prawnych, formalnych związanych z wolontariatem, organizowanymi w szkole, wydarzeniami i akcjami – zbiórki,  korzyści jakie wolontariat daje szkole i nauczycielom.
  Naszą szkołę reprezentowali:  Izabela Idzi, Weronika Jędrzejczak oraz Dominik Pluta. Wolontariusze przedstawili jedno najciekawsze działanie, jakie zrealizowaliśmy w ubiegłym roku: był to szkolny konkurs „Klasa Pomagająca”.  Prezentacja została opublikowana w  broszurze Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu – „Wolontariat w szkole i nie tylko”. 

  Opiekunowie SKW

   

 • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  Dnia 11.12.2017 roku w oddziale przedszkolnym, odbyły się warsztaty, podczas któych dzici przygotowywały kartki bożonarodzeniowe. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem wykonały swoje prace. Kartki z życzeniami zostaną przekazane rówieśnikom chorym onkologicznie.
  Życzymy wszystkim małym pacjentom dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz moc prezentów pod choinką.

  Monika Klepuszewska

 • KONKURS CZYTELNICZY W TRZEBIATOWIE

  Dnia 11 grudnia 2017r. w Bibliotece Miejskiej w Trzebiatowie odbył się Konkurs Czytelniczy „Wszystkie Zwierzęta Doktora Dolittle”. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny składające się z uczniów klas trzecich. Pierwsza drużyna „Supermocni”: Alicja Dawidowicz, Amelia Pasek, Franciszek Prokulewicz zajęła III miejsce. Druga drużyna „Mądre główki”: Maja Kasprowicz, Maja Kowalska i Aleks Nowakowski zdobyła wyróżnienie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą odpowiadając na pytania dotyczące lektury, biografii autora, a także na temat znajomości życia zwierząt afrykańskich i rozpoznawania ich odgłosów.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, a uczestnikom jeszcze raz gratulujemy!

  Sandra Bemsz-Mickiewicz, Anna Przeździecka

 • Mikołajkowy Turniej Sportowy

  W klasie I a SP w dniu 05.12.2017roku odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy. Uczniowie mogli wykazać się sprawnością w drużynach Rudolfa i Świętego Mikołaja. Zabawa była przednia. Rządziła zasada fair play.
  Wysiłek obu drużyn został nagrodzony słodkim Mikołajem.

   M. Klepuszewska

 • Dnia 30 listopada swoje urodziny obchodzi Andrzej. Według starej tradycji w nocy z 29/30 listopada wróży się oraz organizuje imprezy andrzejkowe. W naszej szkole, jak co roku, odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Hol szkoły od godziny szesnastej był wypełniony uśmiechniętymi buziami uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy z werwą przyszli na dyskotekę zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu. Dyskoteka skończyła się około godziny 20.00. 
  Wytańczeni i zmęczeni uczniowie wrócili do domu z lekkim niedosytem, że wszystko trwało tak krótko.

                                                                                                                   Organizatorzy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć