Nawigacja

 • CZAS PRACY SEKRETARIATU W SEZONIE URLOPOWYM

  W zaiązku z nadchodzącym sezonem urlopowym dyrektor SPzOI informuje, że w okresie wakacji sekretariat będzie czynny w godz. 9.00- 12.00. Natomiast w dniach 16-27 lipca 2018 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.

 • Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, relaksu i zabawy, ale też czas, w którym dzieci i młodzież są bardziej narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. W celu jak najlepszego przygotowania uczniów do bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji i wyrabiania umiejętności wystrzegania się sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu, uczniowie klas 0-III uczestniczyli w apelu pt.: BEZPIECZNE WAKACJE”. Apel poprzedzony był zajęciami profilaktycznymi, podczas których dzieci tworzyły prace plastyczne na każdy omawiany temat: bezpieczeństwo nad wodą, w górach, zaczepianie przez nieznajomych, etapy udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, zasady wzywania pomocy w razie niebezpieczeństwa. Piękne, kolorowe i pouczające ilustracje zdobią korytarze szkolne przypominając zasady zachowania się w różnych sytuacjach.

  Na zakończenie dzieci pochwaliły się znajomością numerów alarmowych.  Z tą wiedzą już wkrótce ruszamy na wakacje.

  PAMIĘTAJMY! Dziecko naśladuje dorosłych, to my dorośli powinniśmy wystrzegać się wszelkich błędów i lekceważenia przepisów, gdyż jesteśmy obserwowani przez dzieci, które przyjmują nasze postępowanie za normę i naśladują nas.

                                                                                                                                               Zespół profilaktyczny

 • Wycieczka do Fortu Gerharda

  Na zakończenie roku uczniowie klasy IV i V SP oraz zespół edukacji terapeutycznej wybrali się na wycieczkę do Fortu Gerharda. Fort wybudowano w połowie XIX wieku. Jest jednym z najlepiej  zachowanych dziewiętnastowiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie.  Fort Gerharda jest jednym z niewielu w Europie żywych muzeów, gdzie turyści mogą na chwilę przenieść się w czasie! I na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu  miało formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Uczniowie  zwiedzili fortecę pod opieką „podłego”  i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. W czasie marszu po terenie i wnętrzach fortu poznaliśmy jego historię, przechodząc jednocześnie  kilka prób, które sprawdziły czy nadajemy się do wojskowej służby! Były to próby odwagi, ciemności. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale!

  Ewa Idzi

   

 • ZAWODY NA ORIENTACJĘ – CZTERY PORY ROKU – Lato 2018

  Rywalizacja w Zawodach na orientację – Cztery pory roku 2017/2018 – zakończona. Organizator - Przewodnicy  Koła PTTK „Nad Regą” z Trzebiatowa - zaplanował edycję letnią w Mrzeżynie. Impreza odbyła się 15 czerwca. Zadaniem drużyn było odszukanie przy pomocy mapy 6 punktów kontrolnych i odczytanie hasła – liczyła się więc umiejętność czytania mapy.  Liczył się też czas przejścia trasy – więc i kondycja zawodników J. „Wspaniałe Trio”, „Grabarze”,  „Trójka Niezastąpionych” , „Bezimienni” i „Kasztaniaki”– w takiej kolejności po czterech edycjach uplasowały się nasze drużyny. Udział w imprezie turystycznej „Zawody na orientację” wymagał od uczestników znajomości środowiska przyrodniczego i zagadnień związanych z turystyką,  głównie województwa zachodniopomorskiego. Wymagał umiejętności czytania mapy topograficznej. Ale nade wszystko wymagał współpracy w drużynie.

  Gratulujemy!

  Z turystycznym pozdrowieniem – opiekun, W. Matiaszowska

 • SPOTKANIE DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW I PIERWSZAKÓW

  W najbliższy czwartek, tj. 14 czerwca, na godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej od 1 września 2018 r. 

  M. Skoneczna-dyrektor szkoły

 • XXIV FINAŁ KONKURSU Ośmiu Wspaniałych

  W dniach od 8 do 10 czerwca br. Gmina Trzebiatów gościła około 200 wolontariuszy z całej Polski. Byli to finaliści XXIV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Młodzieżowego Wolontariatu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’. Do konkursu przystąpiło ok. 5 tys. wolontariuszy. Podczas eliminacji ogólnopolskich jury wyłoniło 8 najlepszych. Naszą gminę w Warszawie reprezentowała Izabela Idzi. Podczas finałowej gali w Mrzeżynie ogłoszono wyniki konkursu. Wśród wyróżnionej ósemki znalazła się także Iza. Pani Joanna Fabisiak, prezes Fundacji Świat na Tak, razem z panem Burmistrzem, J. Domańskim, i przedstawicielami Rady Miejskiej w Trzebiatowie wręczyli nagrody finalistom. Uroczystość przebiegła w atmosferze pełnej wzruszeń. Całość dopełniały występy Marianny Kowal oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Red Swing Low” pod kierunkiem pana K. Malickiego. Dla wolontariuszy z naszej szkoły czas pobytu gości był czasem wytężonej pracy oraz wspaniałej zabawy, nowych znajomości i niezapomnianych przeżyć.

  M. Kamińska, E. Idzi

 • Mówimy NIE

  „ Mówimy NIE ” to treść jednego z haseł niesionych podczas marszu przeciw dopalaczom. Dnia 13.06.2018 r. uczestniczyliśmy w marszu, który organizatorzy nazwali Białym Marszem. Marsz był protestem skierowanym przeciwko tym, którzy sprzedają, rozpowszechniają lub częstują dopalaczami. Przeciwko tym, którzy przyzwalają swoją bierną postawą na zażywanie środków odurzających. Wyraz sprzeciwu, wykrzyczany tłumnie przez zgromadzonych, ma wesprzeć słabszych, którzy nie potrafią odmówić. Asertywna postawa młodzieży szkolnej to nadzieja na przyszłość. W tym proteście ulicznym brało udział kilkaset osób. Wielu przechodniów przystawało i włączali się w tłum skandujący „dopalacz morderca, nie ma serca”.

  W imieniu młodzieży, przedstawicieli naszej szkoły

  pedagog Danuta Witkowska

 • Konkurs Pięknego Czytania

  W Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się 6 czerwca br. w naszej szkole, wzięło udział 20 uczestników. Dziesięcioro uczniów czytało teksty w języku polskim, dziesięcioro – w języku angielskim.

  Uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej interpretowali fragmenty powieści Jack Mayer „Życie w słoiku” przybliżając postać Pani Ireny Sendler, której rok obecnie obchodzimy. Starsi uczniowie przedstawiali reportażowy „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera.

  Kierując się takimi kryteriami jak: interpretacja, ogólne wrażenie oraz dykcja, jury obradowało w składzie: Pani Małgorzata Skoneczna – przewodnicząca, Panie: Małgorzata Konior, Aldona Mączyńska, Beata Brzozowska – członkinie. Po wysłuchaniu wszystkich interpretacji  jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

  w kategorii klasy IV – VI Szkoły Podstawowej z języka polskiego:

  • Królowa Dykcji: Natalia Borok
  • Mistrz Interpretacji: Hanna Soroka
  • Mistrz Prezentacji: Martyna Banaszak

  w kategorii klasy IV – VI Szkoły Podstawowej z języka angielskiego:

  • Królowa Dykcji: Natalia Szymanowicz
  • Król Dykcji: Eryk Hlib
  • Mistrz Interpretacji: Magda Kabata
  • Mistrz Prezentacji: Szymon Szymanowicz

   

  w kategorii klas VII i oddziałów gimnazjalnych z języka polskiego:

  • Królowa Dykcji: Martyna Kostuś
  • Mistrz Interpretacji: Magdalena Jelonek

  w kategorii klas VII i oddziałów gimnazjalnych z języka angielskiego:

  Królowa Dykcji:

  • Aleksandra Przeździecka
  • Mistrz Interpretacji: Dominik Pluta
  • Mistrz Prezentacji: Sonia Stechnij

  Jury dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

  Beata Brzozowska

   

 • DZIEŃ DZIECKA

  Z okazji Dnia Dziecka 30 maja, w naszej szkole odbyła się impreza integracyjno-pomocowa na rzecz Pana Kamila Twarzyńskiego, zorganizowana we współpracy z pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rogowie, Warsztatem Terapii Zajęciowej w Gryficach oraz Jednostką Wojskową w Mrzeżynie. W akcję zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice pod kierunkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wśród zaproponowanych atrakcji dla dzieci i młodzieży były występy artystyczne rówieśników, poczęstunek tortem, loteria fantowa, wykonywanie fryzur, malowanie twarzy, słodkie wypieki, galaretki i soki owocowe, paszteciki i tosty oraz pieczone na grillu ziemniaczki. Na zakończenia imprezy wspólnie odśpiewano Pieśń Szkoły. Dochód z akcji przekazaliśmy Panu Kamilowi jako wsparcie w leczeniu.

  Organizatorzy

 • INTEGRACJA

  Niedawno naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. Byli to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gryficach z klasy o profilu psychologicznym. Celem spotkania było zapoznanie gości z ideą integracji, zwiedzanie szkoły, gabinetów specjalistycznych oraz rozmowy dotyczące metod pracy edukacyjnej i terapeutycznej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a na koniec  padły deklaracje do dalszej współpracy.

  M. Kamińska, D. Witkowska

 • PROGRAM RZĄDOWY

  Szanowni Rodzice, 

  rusza rządowy program "Dobry start". Proszę zapoznać się z informacjami zawartymi pod poniższymi linkami:

  Dobry_Start_ulotka.pdf

  2018.06.11_List_do_dyrektorow_szkol_Dobry_Start.docx

 • Spotkanie z uczniami ze szkoły w Wandlitz

  W słoneczny piątek 25 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie związane z wyminą polsko-niemiecką. Odwiedzili nas uczniowie z Wandlitz. Razem spędziliśmy czas na zabawach językowych związanych z Dniem Mamy i spacerowaliśmy po naszej miejscowości. Podczas zajęć stworzyliśmy śliczne upominki dla naszych mam i braliśmy udział w zabawach mających na celu poznanie się nawzajem. Zyskaliśmy wielu nowych przyjaciół, a na upamiętnienie tego dnia otrzymaliśmy własnoręcznie zrobione przez naszych gości kubki z naszymi imionami. Bardzo chcielibyśmy podziękować nauczycielom i rodzicom za pomoc w zorganizowanie tak cudownego spotkania.

  Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Euroregionu Pomerania.

  Hanna Soroka, kl. VIb

 • DOPALACZE

  Szanowni Rodzice, 

  w związku z ostatnimi wydarzeniami na ternie gminy, dotyczącymi dopalaczy, przypominamy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji. Służymy pomocą, wyjaśnieniami oraz informacjami dotyczącymi szkodliwości środków psychoaktywnych. Zapraszamy w godzinach pracy szkoły oraz w innym terminie (po wcześniejszym ustaleniu terminiu spotkania).

 • UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE!

  Przypominamy, że zażywanie substancji psychoaktywnych poważnie szkodzi życiu i zdrowiu. Prosimy przeczytać poniższe informacje (wystarczy kliknąć na podany link):

  https://gis.gov.pl/zdrowie/substancje-psychoaktywne-najczesciej-identyfikowane-w-zabezpieczanych-przez-organy-panstwowej-inspekcji-sanitarnej-tzw-dopalaczach/

  https://pssegryfice.pis.gov.pl/?news=676

   

 • Wyjazd do Parku Wodnego

  Uśmiech i radość dzieci są ważne każdego dnia. Uczniowie naszej szkoły  mieli okazję cieszyć się pobytem w Parku Wodnym w Koszalinie, do którego wybraliśmy się 6 czerwca br. Wspólna zabawa w wodzie, korzystanie z wielu zjeżdżalni oraz kilku basenów, także na otwartej przestrzeni, sprawiły, że czas aktywnie spędzony po zajęciach lekcyjnych minął bardzo szybko, a uczniowie z różnych klas mogli jeszcze lepiej się poznać.

  Wracając wieczorem do Mrzeżyna pod opieką pań Bogumiły Kuligowskiej i Beaty Brzozowskiej zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy już marzyli o kolejnym wyjeździe.

  Beata Brzozowska

 • WYCIECZKA DO WARSZAWY

  Podczas wycieczki, która odbyła się w dniach 20-23 maja 2018 roku zrealizowaliśmy bogaty program zwiedzenia Warszawy i jej okolic.

  Spojrzeliśmy na stolicę z tarasu widokowego mieszczącego się na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki, poznaliśmy tajemnice Stadionu Narodowego, odwiedziliśmy królewskie rezydencje: Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski oraz Łazienki Królewskie. Spacerowaliśmy także po Starym Mieście, zaglądając we wszelkie jego zakamarki. Dużą atrakcją było zapoznanie się z ekspozycją Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz wizyta w miejscu urodzin Fryderyka Szopena- Żelazowej Woli.

  Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji w naszym albumie.

  Izabela Onisk

 • „Romeo i Julia” w Gryficach

  Teatr Edukacyjny z Wrocławia przygotował przedstawienie ukazujące dramat Wiliama Szekspira w tradycyjnej formie. Uczniowie starszych klas naszej szkoły obejrzeli je 21 maja 2018 r. o godz. 11.50 w Domu Kultury w Gryficach.

  Przekonująca gra aktorów, wybór kluczowych scen dramatu oraz oprawa dźwiękowa i gra świateł sprawiły, że odwieczna historia kochanków z Werony zainteresowała kolejne pokolenie odbiorców. Uczniowie mogli obejrzeć wszystkie elementy składające się na sztukę teatru, podziwiać piękne stroje aktorów, a dzięki pomysłowej dekoracji – poczuć magię chwili możliwą jedynie w czasie przedstawienia na żywo.

  Wyjazd pozwolił uczniom nie tylko zapoznać się z obowiązkową lekturą czy ważną dziedziną sztuki, ale także zintegrować się i podzielić wrażeniami. Wielu uświadomiło sobie, że współcześnie trudno otwarcie mówić o uczuciach – i tym bardziej potrzebne są takie wyjazdy. Organizatorkami tego były panie: Beata Brzozowska i Dorota Rzońca.

  Beata Brzozowska

 • Mistrz Matematyki 2018

  W Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie 18.05.2018 r. odbył się finał gminnego konkursu o tytuł Mistrza Matematyki. W finale udział wzięło 24 uczniów ze szkół  podstawowych naszej gminy. Finalistą konkursu i zdobywcą tytułu „Mistrz Matematyki 2018” został Dominik Szymanowicz, uczeń klasy V A Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mrzeżynie. Uzyskał on największy procent poprawnych odpowiedzi, pozostawiając za sobą 23 uczniów zarówno w kategorii klas IV –V jak i VI – VII. Brawo!!!

  Nagrody zostały uroczyście wręczone 30.05.2018 r. w siedzibie władz gminy przez Pana Józefa Domańskiego, burmistrza Trzebiatowa oraz przewodniczącego rady, Pana Jana Kaniewicza.

  Krzysztof Matiaszowski

 • Administrowanie danymi osobowymi

  Proszę zapoznać się z poniższą informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych:

  RODO.pdf

 • WIZYTA W RAWICZU

  Na zaproszenie organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „(NIE)SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI”, Magda Kabata – Laureatka Głównej Nagrody Starosty Powiatu Rawickiego, uczestniczyła w rawickim wernisażu, który połączony był z uroczystym wręczeniem nagród.

  Pokonkursową galę uświetniły występy artystyczne chóru i koła teatralnego ze SP nr 6 w Rawiczu. Nagrodzone prace naszych uczennic zostały wyeksponowane na honorowym miejscu galerii.

  Gratuluje sukcesów plastycznych  - Renata Jankowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć