Nawigacja

 • CZAS PRACY SEKRETARIATU

  Informujemy, że w poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., sekretariat szkoły bedzie nieczynny.

  Przepraszamy za utrudnienia.

 • PODRĘCZNIKI NA R. SZK. 2017/2018

  Podręczniki dla uczniów wszystkich poziomów (SP i PG) będą wypożyczane z biblioteki szkolnej we wrześniu 2017 r.. Rodzice powinni zakupić podręcznik do religii (aktualny wykaz w zakładce Dokumenty). 

  Rodzicom dzieci przedszkolnych radzimy wstrzymać się z zakupem podręczników. Na stronie internetowej szkoły pojawią się informacje na ten temat po 20 sierpnia br.

  UDANYCH WAKACJI!smiley

 • EGZAMINY POPRAWKOWE 2017

  Terminy egzaminów poprawkowych w Publicznym Gimnazjum im. KOU w Mrzeżynie w roku szkolnym 2016/2017:

  Egzamin poprawkowy z fizyki- 28 sierpnia 2017 r. – poniedziałek, godz. 10.00

  Egzamin poprawkowy z matematyki- 28 sierpnia 2017 r. – poniedziałek, godz. 10.00

  Egzamin poprawkowy z chemii- 29 sierpnia 2017 r.- wtorek, godz. 10.00

 • CZAS PRACY SEKRETARIATU W SEZONIE URLOPOWYM

  Dyrektor szkoły informuje, że w czasie urlopowym 2017 (lipiec- sierpień) sekretariat będzie czynny wg zmienionego harmonogramu, tj.

  - w dniach 26.06- 30.06.2017 r.  w godz. 10.00- 12.00

  - w dniach 17.07.- 9.08.2017 r. w godz. 10.00-12.00 (dyżur telefoniczny)

  - w dniach 17.08- 31.08.2017 r. w godz. 8.00- 14.00.

  Wszelkie sprawy (aktualizacja legitymacji, wydawanie zaświadczeń itp.) proszę załatwić do 30 czerwca, gdyż z uwagi na planowany remont pomieszczeń biurowych w lipcu ich załatwienie może być utrudnione.

  M. Skoneczna- dyrektor szkoły

 • „Nigdy nie przestanę cię lubić, nawet za tysiąc lat”

  „Panie Janie”, „Meister Jakob” i ”Brother John” wybrzmiało na rozpoczęciu spotkania uczniów z zaprzyjaźnionych szkół z Mrzeżyna i  Wandlitz. Odświeżono stare przyjaźnie, nawiązano nowe.

  Tym razem przyjaciele z Wandlitz pokazali nam Barnim – region, w którym leży ich miejscowość, a wszystko to dzięki zaangażowaniu naszych niemieckich przyjaciół oraz pracowników Centrum Informacyjnego Parku Krajobrazowego i Muzeum Rolnictwa, pod którego dachem mieści się niezwykła Panorama Barnim.

  W 300 sekund poznaliśmy 20 tysięcy lat historii Barnim od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Na wypukłym, olbrzymim ekranie o powierzchni 14 x 3 m prezentowany był film pt. „Dziki Barnim – 20 000 lat w 300 sekund" obrazujacy jak formował się krajobraz Barnim. Spektakularne obrazy w połączeniu z efektami akustycznymi oraz świetlnymi przenoszą zwiedzajacych do czasu epoki lodowcowej, pokazują jak topił się lodowiec i jak powstały jeziora, lasy oraz krajobraz Barnim, aż do czasu kiedy przybył na ten teren i osiedlil człowiek.

  Z najwyższego punktu Centrum podziwialiśmy widok na jezioro Wandlitzer See. Zachwyciła nas olbrzymia mapa na podłodze muzeum przedstawiająca Park Krajobrazowy Barnim z lotu ptaka.

  W  Muzeum Rolnictwa poznaliśmy życie wiejskie w rytmie zmieniających się pór roku. Mogliśmy zasiąść na siedzeniu  najstarszego i w szoferce najnowocześniejszego traktora. Odświeżyliśmy wiedzę o gatunkach zbóż i wypróbowaliśmy stare narzędzia rolnicze. 

  Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy do rozwiązania quizu, w którym udzielaliśmy odpowiedzi na pytania: Kto był założycielem muzeum?,  Ile litrów mleka potrzebujemy  do zrobienia pół kilograma masła?, Co powstaje z odwirowanego mleka? i inne.

  Na ścieżce odkrywców oglądaliśmy Park Krajobrazowy w miniaturze. Bawiliśmy się w domku w gałęziach drzewa. Spacerowaliśmy po wytyczonych między drzewami ścieżkach. Podziwiając piękno natury, cieszyliśmy do woli wzrok, węch i dotyk.

  Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zaśpiewali piosenkę „Ich schenke dir die Welt” zespołu Prinzen, której słowa odzwierciedlają naszą wieloletnią przyjaźń: „Nigdy nie przestanę cię lubić, nawet za tysiąc lat”.

  Wymieniliśmy się własnoręcznie wykonanymi upominkami i pełni wrażeń w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

  Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Euroregionu Pomerania.

  Uczestnicy wymiany

   

 • Klub Dobrej Książki

  Rok szkolny 2016/2017 dobiega końca. Upłynął nam na poszerzaniu wiedzy, uczeniu się wzajemnej tolerancji, przyjaźni, a także rozwijaniu pasji. Przyczynił się do tego między innymi Klub Dobrej Książki- uczniowie czytali i zachęcali do czytania innych poprzez różnorodne działania. Tworzyli makiety baśniowych krain, plakaty, krzyżówki, gry dydaktyczne. Redagowali listy, opowiadania, zaproszenia, ogłoszenia. Upiekli dla całej szkoły pierniczki oraz owsiane ciasteczka, przebierali się za bohaterów lektury, wędrowali w strojach po klasach, zadając zagadki. Wzięli udział w zajęciach przędzenia liter, kleksografii, stworzyli książki kucharskie z przepisami na magiczne potrawy.

  Klub Dobrej Książki zrealizował następujące projekty związane z przeczytanymi lekturami:

  • Razem z braćmi Lwie Serce wędrujemy po Nangijali i Dolinie Róż (A. Lindgren: „Bracia Lwie Serce”);
  • Zapraszamy do Narnii! (C.S. Lewis: „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”);
  • Poznajemy świat z Alicją i Panem Kleksem (L. Caroll: „Alicja z Krainy Czarów”, J. Brzechwa: „Akademia Pana Kleksa”).

  I. Onisk

   

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  Przypominamy wszystkim uczniom i rodzicom, że bezpieczeństwo jest ważne zawsze - nawet w czasie wolnym. Już niedługo wakacje, więc apelujemy o rozsądek i ostrożność w zabawach nad wodą i nie tylko. 

  Prosimy zapoznać się z listem Minister Edukacji Narodowej, p. Anny Zalewskiej, gdzie można znaleźć informacje szczegółowe dotyczące bezpiecznego wypoczynku:

   List_Minister_Edukacji_Narodowej_2017.06.12.docx

 • Aktualne listy dzieci

  W podanym niżej linku znajduje się aktualna lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018. Lista uwzględnia wyniki rekrutacji głównej i uzupełniającej.

  Lista_dzieci_2017-2018.pdf

 • Zerówkowicze z Mrzeżyna na… Dzikim Zachodzie!!!

  Dnia 09.06.2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Wioski Dziki Zachód w Zieleniewie. Była piękna, słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji. Zerówkowicze zwiedzili zoo na terenie wioski: rozpoznawali gatunki zwierząt, podziwiali piękny ogon pawia i uciekali przed lamą. Jeździli też konno, oglądali popisy woltyżerki kowboja Daniego, uczestniczyli w różnych zabawach i konkursach. Najwięcej emocji wywołała jazda wozem, który był powożony przez doświadczonego woźnicę.

  Dzieci świetnie się bawiły, było dużo śmiechu i zabawy. A na koniec… pieczone kiełbaski, mniam.

  Z kowbojskim pozdrowieniem

  Wychowawca - Małgorzata Sereda, Anna Prętka

 • Pizza italiana z klasą IV a

  W maju w naszej szkole odbyły się Dni Włoskie. Były quizy, nauka słówek i śpiewanie włoskich piosenek. W zmaganiach z językiem włoskim najlepiej poradziła sobie klasa IV a. W nagrodę za zaangażowanie  i zajęcie I-go miejsca klasa i wychowawca wybrali się wspólnie na … pizzę. Ugościła nas Pizzeria Marinero z Mrzeżyna. Wszyscy zajadali się przepyszną „Margheritą”. Z pełnymi brzuszkami, uśmiechem na twarzy i Tantti Auguri śpiewanym a capella wracaliśmy trochę… niechętnie do szkoły.

  Ciao a tutti!

  Dorota Skrzypińska – Rzońca,  Anna Prętka

 • "Ratujemy i Uczymy Ratować"

  Po raz kolejny nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 • Zostań Aniołem dla dziecka w szpitalu

  Akcja pisania Kartek Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych onkologicznie.
  Lęk, ból i niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisania kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia.

  Nasze maluchy z klas I-III również włączyły się do akcji i przygotowały dla dzieci piękne kartki, które zostały wysłane na adres fundacji.

  Uczniowie, przygotowując kartki, bardzo się zaangażowali i postanowili w przyszłym roku kontynuować  akcję rozszerzając ją o zbiórkę zabawek.

  Anna Przeździecka

 • Wycieczka do Wioski Hobbitów

  Wioskę Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim odwiedzili uczniowie klas I-II naszej szkoły. Duża przestrzeń zachęcała do wspaniałej zabawy. Przeżywając bajkową przygodę przygotowaną przez organizatorów, dzieci brały udział w pełnych niespodzianek grach terenowych. Zadziwiające, różnorodne  postacie zachęcały dzieci do pokonywania przeszkód i trudności oraz rozwiązywania zadań. Dzieci miały okazję również zobaczyć domek Hobbitów nad stawem, Kuźnię Krasnoludów, Smoczą Jamę i Las Elfów.

  Po trudach przebytej trasy wszyscy odpoczywali przy ognisku, jedząc pieczoną kiełbaskę oraz gorącą pomidorówkę.

  Dzieci zachwycone były zorganizowaną wycieczką, ponieważ wiadomo, że brykanie, skakanie oraz rozwiązywanie zagadek to coś, co dzieci lubią najbardziej.

  Anna Przeździecka

 • Spotkanie z pisarzem, Panem Krzysztofem Pyzią

  Pod koniec maja br. w czytelni pałacowej TOK odbyło się spotkanie z pisarzem, Panem Krzysztofem Pyzią. Dziennikarz, pisarz publicysta, autor książek, m.in. „Detektyw Rutkowski. Prawdziwa historia" „Z Pokorą przez życie", „Jerzy Dziewulski o polskiej policji".

  Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Pan Krzysztof mówił do uczniów językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia. Opowiadał głównie o swoich trzech książkach, ale także o swojej pracy w radio ZET, o jej zaletach oraz trudnych sytuacjach, jakie się z nią wiążą. Ciekawie opowiadał też o swojej podróży na Kubę.

  Magdalena Skrzyniecka

 • Mein Salat

  Pani Aldona Mączyńska zaprosiła nauczycieli na otwartą lekcję języka niemieckiego do klasy I gimnazjum. Temat lekcji brzmiał: "Mein Salat” (Moja sałatka).

  Celem lekcji było utrwalenie poznanych zagadnień leksykalnych z tematu „Essen” (jedzenie) i doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz mówienia.

  W czasie lekcji uczniowie przyswoili słownictwo związane z jedzeniem. Na podstawie przedstawionej prezentacji multimedialnej oraz omawianych przez uczniów przygotowanych sałatek można stwierdzić, że w prosty sposób podczas lekcji zdobywa się szybko wiedzę.

  Po omówieniu wszystkich przygotowanych potraw na zakończenie zajęć uczniowie mogli skosztować przygotowanych przez siebie lub z pomocą rodziców sałatek.

  Smacznego!

 • ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY

  Infromuję, że z uwagi na brak zainteresowania rodziców opieką dla dzieci w dniu 16 czerwca br. (dzień dyrektorski- piątek po Bożym Ciele) szkoła nie będzie czynna. Za utrudnienia przepraszamy.

  Jednocześnie życzymy dobrego odpoczynku w rodzinnym gronie w czasie całego "długiego weekendu". 

  Małgorzata Skoneczna- dyrektor szkoły

 • Spotkanie z autorką książek dla dzieci

  Uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami wzięli udział w lekcji muzealnej zorganizowanej przez Trzebiatowski Ośrodek Kultury oraz w spotkaniu z autorką książek m.in. dla dzieci- Panią Dorotą Schrammek. Spotkanie odbyło się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom realizowanego pod hasłem „Czytanie zbliża”.

  Dzieci z uwagą, zainteresowaniem i radością uczestniczyły w spotkaniu i rozmowie z autorką. Zakupiły książeczki, otrzymały autografy i obiecały, że po warsztatach napiszą lub namalują własną bajkę z wymyślonym przez siebie bohaterem.

  Anna Przeździecka

 • Gramy z Molierem

  Uczniowie klas I PG postanowili przedstawić kilka fragmentów „Skąpca” Moliera. Był to element projektu podsumowującego pracę z lekturą, którą młodzież poznała w całości. Próba czytana, do której uczniowie przygotowywali wybrane samodzielnie fragmenty, przebiegła w skupieniu.

  W efekcie uczniowie mogli sprawdzić się w roli aktorów, przygotować rekwizyty, wystąpić przed koleżankami, kolegami oraz wychowawczyniami, które były pod wrażeniem rzetelnego przygotowania prezentowanych fragmentów.

  Bogumiła Kuligowska,Beata Brzozowska

 • W NASZEJ SZKOLE CZYTAMY MŁODSZYM

  Dnia 8 czerwca 2017 roku uczennice klasy II a PG Natalia Jastrzębska i Paulina Gładysz odczytały młodszym koleżankom i kolegom z oddziału przedszkolnego wybrane fragmenty „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Wydarzenie dokumentował Dominik Mielniczuk z klasy I a PG.

  Dzieci, dzięki swojej wyobraźni, mogły udać się na wyczekiwane wakacje, a gimnazjalistki mogły odkryć radość, jaką daje ofiarowanie swojego czasu innym.

  Zachęcamy do czytania: w szkole, w domu oraz w podróży. Wspaniałych czytelniczych odkryć! Udanych wakacji!  Koniecznie z książką!

  Zespół humanistyczny

 • W NASZEJ SZKOLE PIĘKNIE CZYTAMY

  Po raz pierwszy w tym roku szkolnym w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie został przeprowadzony Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział ośmioro uczestników z klas I-III SP, dwanaścioro z klas IV-VI SP oraz siedmioro z klas I-III PG. Uczestnicy poszczególnych poziomów byli oceniani przez komisję, w skład której weszli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Maciej Filipowicz (przysłuchiwał się reprezentantom szkoły podstawowej) i Kacper Onisk (juror w grupie gimnazjalistów). Pracom komisji przewodniczyła Pani Dyrektor Małgorzata Skoneczna, członkiniami były Panie: Izabela Onisk, Beata Girin, Małgorzata Konior, Aldona Mączyńska.

  Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać wymienione poniżej nagrody i wyróżnienia.

  Spośród uczniów klas I-III szkoły podstawowej wyłoniono:

  Mistrza Oddania Emocji - Wiktora Wojarskiego,

  Królową Dykcji - Aleksandrę Borodziuk.

  Natomiast Order za Wrażliwość otrzymał Michał Kołata.

  W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej najlepsze wystąpienie uczennicy Aleksandry Przeździeckiej nagrodzono przyznając

  Grad Prix Konkursu Pięknego Czytania.

  Ponadto wyróżnienia otrzymały: Izabela Idzi za świetną dykcję

  oraz Hanna Soroka za ujmującą interpretację.

  Spośród uczniów klas I-III gimnazjum komisja zdecydowała przyznać Order za Wrażliwość Dominikowi Plucie, a wyróżnienie za ciekawą interpretację - Paulinie Gładysz.

  Zaangażowanie wszystkich uczestników, wspaniała postawa publiczności oraz wsparcie zespołu terapeutycznego sprawiły, że wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją, by „bawiąc – uczyć”: opanowania nie tylko techniki głośnego i pięknego czytania, ale też wystąpień publicznych. Na kolejną edycję konkursu zapraszamy w marcu 2018 r.

  Organizatorki: Beata Brzozowska i Małgorzata Konior

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć