Nawigacja

 • Terminy egzaminów poprawkowych

  Terminy egzaminów poprawkowych

  Dyrektor SPzOI w Mrzeżynie informuje, że terminy egzaminów poprawkowych w roku szkolnym 2017/2018 ustalone zostały następująco:

  Egzamin poprawkowy z matematyki- 29 sierpnia 2018 r. – środa, godz. 10.00

   

  Egzamin poprawkowy z języka niemieckiego- 29 sierpnia 2018 r. – środa, godz. 10.00

   

  M. Skoneczna- dyrektor szkoły

 • CZAS PRACY SEKRETARIATU W SEZONIE URLOPOWYM

  CZAS PRACY SEKRETARIATU W SEZONIE URLOPOWYM

  W związku z sezonem urlopowym dyrektor SPzOI informuje, że w okresie wakacji sekretariat będzie czynny w godz. 9.00- 12.00. Natomiast w dniach 16-27 lipca 2018 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny (dyżur telefoniczny- 661150073).

  Za utrudnienia przepraszamy.

 • Wyprawka przedszkolaka

  Wyprawka przedszkolaka

  Przybory i materiały:

  - 2 ołówki, gumka, temperówka,

  - kredki bambino,

  -kredki ołówkowe,

  - kredki pastelowe,

  - nożyczki, klej w sztyfcie , plastelina,

  - farby plakatowe, 2 pędzle (gruby i cienki), kubek na wodę,

  - papier kolorowy samoprzylepny x2,

  - bloki: techniczny biały x 3 duży (A3),  techniczny kolorowy x 3 duży (A3), kolorowy  x 2 mały (A4),

  - bibuła – 3 dowolne kolory,

  -obuwie zmienne - na jasnej, gumowej podeszwie.

  - strój do ćwiczeń (dowolna koszulka i spodenki)

  - papier ksero jedna ryza,

  -szczoteczka, pasta do zębów, kubek, ręcznik mały do rąk,

  Materiały edukacyjne:

  „Olek i Ada” B+-  Pakiet dla dziecka, Roczne Przygotowanie Przedszkolne, Wydawnictwo MAC, 2018

  Zawartość zestawu:

  - karty pracy cz.1-5, w których znajdują się ćwiczenia powiązane tematycznie z treściami w książce

  - książka z ćwiczeniami zachęcającymi do wspólnego działania. Tematyka zadań dotyczy rodziny, przedszkola, zabaw oraz środowiska bliskiego dzieciom

  - wyprawka plastyczna, złożona z prac plastycznych, historyjek, ćwiczeń grafomotorycznych, liter, cyfr, znaków, figur geometrycznych, reprodukcji obrazów.

  Wychowawca klasy Anna Przeździeka

 • Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, relaksu i zabawy, ale też czas, w którym dzieci i młodzież są bardziej narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. W celu jak najlepszego przygotowania uczniów do bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji i wyrabiania umiejętności wystrzegania się sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu, uczniowie klas 0-III uczestniczyli w apelu pt.: BEZPIECZNE WAKACJE”. Apel poprzedzony był zajęciami profilaktycznymi, podczas których dzieci tworzyły prace plastyczne na każdy omawiany temat: bezpieczeństwo nad wodą, w górach, zaczepianie przez nieznajomych, etapy udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, zasady wzywania pomocy w razie niebezpieczeństwa. Piękne, kolorowe i pouczające ilustracje zdobią korytarze szkolne przypominając zasady zachowania się w różnych sytuacjach.

  Na zakończenie dzieci pochwaliły się znajomością numerów alarmowych.  Z tą wiedzą już wkrótce ruszamy na wakacje.

  PAMIĘTAJMY! Dziecko naśladuje dorosłych, to my dorośli powinniśmy wystrzegać się wszelkich błędów i lekceważenia przepisów, gdyż jesteśmy obserwowani przez dzieci, które przyjmują nasze postępowanie za normę i naśladują nas.

                                                                                                                                               Zespół profilaktyczny

 • Wycieczka do Fortu Gerharda

  Wycieczka do Fortu Gerharda

  Na zakończenie roku uczniowie klasy IV i V SP oraz zespół edukacji terapeutycznej wybrali się na wycieczkę do Fortu Gerharda. Fort wybudowano w połowie XIX wieku. Jest jednym z najlepiej  zachowanych dziewiętnastowiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie.  Fort Gerharda jest jednym z niewielu w Europie żywych muzeów, gdzie turyści mogą na chwilę przenieść się w czasie! I na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu  miało formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Uczniowie  zwiedzili fortecę pod opieką „podłego”  i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. W czasie marszu po terenie i wnętrzach fortu poznaliśmy jego historię, przechodząc jednocześnie  kilka prób, które sprawdziły czy nadajemy się do wojskowej służby! Były to próby odwagi, ciemności. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale!

  Ewa Idzi

   

 • ZAWODY NA ORIENTACJĘ – CZTERY PORY ROKU – Lato 2018

  ZAWODY NA ORIENTACJĘ – CZTERY PORY ROKU – Lato 2018

  Rywalizacja w Zawodach na orientację – Cztery pory roku 2017/2018 – zakończona. Organizator - Przewodnicy  Koła PTTK „Nad Regą” z Trzebiatowa - zaplanował edycję letnią w Mrzeżynie. Impreza odbyła się 15 czerwca. Zadaniem drużyn było odszukanie przy pomocy mapy 6 punktów kontrolnych i odczytanie hasła – liczyła się więc umiejętność czytania mapy.  Liczył się też czas przejścia trasy – więc i kondycja zawodników J. „Wspaniałe Trio”, „Grabarze”,  „Trójka Niezastąpionych” , „Bezimienni” i „Kasztaniaki”– w takiej kolejności po czterech edycjach uplasowały się nasze drużyny. Udział w imprezie turystycznej „Zawody na orientację” wymagał od uczestników znajomości środowiska przyrodniczego i zagadnień związanych z turystyką,  głównie województwa zachodniopomorskiego. Wymagał umiejętności czytania mapy topograficznej. Ale nade wszystko wymagał współpracy w drużynie.

  Gratulujemy!

  Z turystycznym pozdrowieniem – opiekun, W. Matiaszowska

 • Zakończenie projektu w ramach programu Erasmus+

  Zakończenie projektu w ramach programu Erasmus+

  W ramach programu ERASMUS + od 1 czerwca 2016 roku do 31 maja 2018 w szkole realizowany był projekt „Społeczność mrzeżyńska częścią Europy”. Celem projektu było:

  • podniesienie umiejętności językowych pracowników i uczniów,
  • podnoszenie jakości nauczania języków obcych,
  • unowocześnianie programów nauczania i dopasowanie ich do potrzeb i możliwości uczniów,
  • stosowanie nowych technologii w edukacji,
  • zwiększanie wrażliwości na różnorodność społeczną, językową
   i kulturową.

  W ramach projektu nauczyciele uczestniczyli w kursach metodyczno – językowych, gdzie rozwijali swoje sprawności językowe i poszerzali wiedzę z zakresu nauczania języków obcych oraz realioznawstwa.

  Nauczycielki uczestniczące w projekcie na bieżąco angażowały się w rozwój placówki i wpłynęły na podniesienie jakości pracy szkoły oraz rozpowszechniały ideę udziału w projekcie ERASMUS+ poprzez dzielenie się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z odbytej mobilności z Radą Pedagogiczną, z nauczycielami w zespołach przedmiotowych, z uczniami naszej szkoły. Zorganizowano Dni: Austriacki, Maltański, Hiszpański i Włoski. Przeprowadzono szkolne konkursy plastyczno-językowe, konkursy wiedzy o Austrii, Malcie, Hiszpanii i krajach anglojęzycznych, recytatorskie poezji obcojęzycznej, pięknego czytania w języku angielskim. Przygotowano prezentację multimedialną dotyczącej mobilności, przeprowadzono lekcje otwarte. Nauczyciele wykorzystali zdobyte sprawności językowe podczas spotkań międzynarodowych.

  Udział w projekcie przyniósł szkole długofalowe korzyści m.in. profesjonalizację kadry odpowiadającej za współpracę z instytucjami zagranicznymi, podniesienie kompetencji językowych, interpersonalnych oraz kwalifikacji zawodowych uczestników projektu oraz innych członków kadry nauczycielskiej szkoły, wzbogacenie warsztatu pracy o nowe metody nauczania, motywujące ucznia do nauki materiały dydaktyczne, poszerzenie oferty edukacyjnej, wdrożenie poznanych dobrych praktyk oraz innowacji, co wpłynęło na uzyskanie przez uczniów szkoły kompetencji kluczowych i pogłębienie ich poczucia tożsamości europejskiej. Zacieśniono relacje z zagranicznym partnerem oraz nadano wymiar europejski placówce szkolnej dzięki tym kontaktom. Powyższe działania wzbudziły duże zainteresowanie innych nauczycieli.

  https://drive.google.com/file/d/10hvlk7AvQXCdKFR3aPSEzyYV0nrbliQB/view?ts=5b32153f

   

   

  Beneficjenci programu

 • SPOTKANIE DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW I PIERWSZAKÓW

  SPOTKANIE DLA RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW I PIERWSZAKÓW

  W najbliższy czwartek, tj. 14 czerwca, na godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej od 1 września 2018 r. 

  M. Skoneczna-dyrektor szkoły

 • XXIV FINAŁ KONKURSU Ośmiu Wspaniałych

  XXIV FINAŁ KONKURSU Ośmiu Wspaniałych

  W dniach od 8 do 10 czerwca br. Gmina Trzebiatów gościła około 200 wolontariuszy z całej Polski. Byli to finaliści XXIV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Młodzieżowego Wolontariatu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’. Do konkursu przystąpiło ok. 5 tys. wolontariuszy. Podczas eliminacji ogólnopolskich jury wyłoniło 8 najlepszych. Naszą gminę w Warszawie reprezentowała Izabela Idzi. Podczas finałowej gali w Mrzeżynie ogłoszono wyniki konkursu. Wśród wyróżnionej ósemki znalazła się także Iza. Pani Joanna Fabisiak, prezes Fundacji Świat na Tak, razem z panem Burmistrzem, J. Domańskim, i przedstawicielami Rady Miejskiej w Trzebiatowie wręczyli nagrody finalistom. Uroczystość przebiegła w atmosferze pełnej wzruszeń. Całość dopełniały występy Marianny Kowal oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Red Swing Low” pod kierunkiem pana K. Malickiego. Dla wolontariuszy z naszej szkoły czas pobytu gości był czasem wytężonej pracy oraz wspaniałej zabawy, nowych znajomości i niezapomnianych przeżyć.

  M. Kamińska, E. Idzi

 • Mówimy NIE

  Mówimy NIE

  „ Mówimy NIE ” to treść jednego z haseł niesionych podczas marszu przeciw dopalaczom. Dnia 13.06.2018 r. uczestniczyliśmy w marszu, który organizatorzy nazwali Białym Marszem. Marsz był protestem skierowanym przeciwko tym, którzy sprzedają, rozpowszechniają lub częstują dopalaczami. Przeciwko tym, którzy przyzwalają swoją bierną postawą na zażywanie środków odurzających. Wyraz sprzeciwu, wykrzyczany tłumnie przez zgromadzonych, ma wesprzeć słabszych, którzy nie potrafią odmówić. Asertywna postawa młodzieży szkolnej to nadzieja na przyszłość. W tym proteście ulicznym brało udział kilkaset osób. Wielu przechodniów przystawało i włączali się w tłum skandujący „dopalacz morderca, nie ma serca”.

  W imieniu młodzieży, przedstawicieli naszej szkoły

  pedagog Danuta Witkowska

 • Konkurs Pięknego Czytania

  Konkurs Pięknego Czytania

  Konkurs Pięknego Czytania - Obrazek 1

  W Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się 6 czerwca br. w naszej szkole, wzięło udział 20 uczestników. Dziesięcioro uczniów czytało teksty w języku polskim, dziesięcioro – w języku angielskim. Idea wprowadzenie języka angielskiego jako jednej z kategorii w konkursie powstała na bazie doświadczeń zdobytych przez nauczyciela podczas udziału w kursie metdyczno-językowym w ramach programu ERASMUS+.

  Uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej interpretowali fragmenty powieści Jack Mayer „Życie w słoiku” przybliżając postać Pani Ireny Sendler, której rok obecnie obchodzimy. Starsi uczniowie przedstawiali reportażowy „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera.

  Kierując się takimi kryteriami jak: interpretacja, ogólne wrażenie oraz dykcja, jury obradowało w składzie: Pani Małgorzata Skoneczna – przewodnicząca, Panie: Małgorzata Konior, Aldona Mączyńska, Beata Brzozowska – członkinie. Po wysłuchaniu wszystkich interpretacji  jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

  w kategorii klasy IV – VI Szkoły Podstawowej z języka polskiego:

  • Królowa Dykcji: Natalia Borok
  • Mistrz Interpretacji: Hanna Soroka
  • Mistrz Prezentacji: Martyna Banaszak

  w kategorii klasy IV – VI Szkoły Podstawowej z języka angielskiego:

  • Królowa Dykcji: Natalia Szymanowicz
  • Król Dykcji: Eryk Hlib
  • Mistrz Interpretacji: Magda Kabata
  • Mistrz Prezentacji: Szymon Szymanowicz

   

  w kategorii klas VII i oddziałów gimnazjalnych z języka polskiego:

  • Królowa Dykcji: Martyna Kostuś
  • Mistrz Interpretacji: Magdalena Jelonek

  w kategorii klas VII i oddziałów gimnazjalnych z języka angielskiego:

  Królowa Dykcji:

  • Aleksandra Przeździecka
  • Mistrz Interpretacji: Dominik Pluta
  • Mistrz Prezentacji: Sonia Stechnij

  Jury dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

  Beata Brzozowska

   

 • DZIEŃ DZIECKA

  DZIEŃ DZIECKA

  Z okazji Dnia Dziecka 30 maja, w naszej szkole odbyła się impreza integracyjno-pomocowa na rzecz Pana Kamila Twarzyńskiego, zorganizowana we współpracy z pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rogowie, Warsztatem Terapii Zajęciowej w Gryficach oraz Jednostką Wojskową w Mrzeżynie. W akcję zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice pod kierunkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wśród zaproponowanych atrakcji dla dzieci i młodzieży były występy artystyczne rówieśników, poczęstunek tortem, loteria fantowa, wykonywanie fryzur, malowanie twarzy, słodkie wypieki, galaretki i soki owocowe, paszteciki i tosty oraz pieczone na grillu ziemniaczki. Na zakończenia imprezy wspólnie odśpiewano Pieśń Szkoły. Dochód z akcji przekazaliśmy Panu Kamilowi jako wsparcie w leczeniu.

  Organizatorzy

 • INTEGRACJA

  INTEGRACJA

  Niedawno naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. Byli to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gryficach z klasy o profilu psychologicznym. Celem spotkania było zapoznanie gości z ideą integracji, zwiedzanie szkoły, gabinetów specjalistycznych oraz rozmowy dotyczące metod pracy edukacyjnej i terapeutycznej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a na koniec  padły deklaracje do dalszej współpracy.

  M. Kamińska, D. Witkowska

 • PROGRAM RZĄDOWY

  PROGRAM RZĄDOWY

  Szanowni Rodzice, 

  rusza rządowy program "Dobry start". Proszę zapoznać się z informacjami zawartymi pod poniższymi linkami:

  Dobry_Start_ulotka.pdf

  2018.06.11_List_do_dyrektorow_szkol_Dobry_Start.docx

 • Spotkanie z uczniami ze szkoły w Wandlitz

  Spotkanie z uczniami ze szkoły w Wandlitz

  W słoneczny piątek 25 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie związane z wyminą polsko-niemiecką. Odwiedzili nas uczniowie z Wandlitz. Razem spędziliśmy czas na zabawach językowych związanych z Dniem Mamy i spacerowaliśmy po naszej miejscowości. Podczas zajęć stworzyliśmy śliczne upominki dla naszych mam i braliśmy udział w zabawach mających na celu poznanie się nawzajem. Zyskaliśmy wielu nowych przyjaciół, a na upamiętnienie tego dnia otrzymaliśmy własnoręcznie zrobione przez naszych gości kubki z naszymi imionami. Bardzo chcielibyśmy podziękować nauczycielom i rodzicom za pomoc w zorganizowanie tak cudownego spotkania.

  Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Euroregionu Pomerania.

  Hanna Soroka, kl. VIb

 • DOPALACZE

  DOPALACZE

  Szanowni Rodzice, 

  w związku z ostatnimi wydarzeniami na ternie gminy, dotyczącymi dopalaczy, przypominamy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji. Służymy pomocą, wyjaśnieniami oraz informacjami dotyczącymi szkodliwości środków psychoaktywnych. Zapraszamy w godzinach pracy szkoły oraz w innym terminie (po wcześniejszym ustaleniu terminiu spotkania).

 • UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE!

  UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE!

  Przypominamy, że zażywanie substancji psychoaktywnych poważnie szkodzi życiu i zdrowiu. Prosimy przeczytać poniższe informacje (wystarczy kliknąć na podany link):

  https://gis.gov.pl/zdrowie/substancje-psychoaktywne-najczesciej-identyfikowane-w-zabezpieczanych-przez-organy-panstwowej-inspekcji-sanitarnej-tzw-dopalaczach/

  https://pssegryfice.pis.gov.pl/?news=676

   

 • Wyjazd do Parku Wodnego

  Wyjazd do Parku Wodnego

  Uśmiech i radość dzieci są ważne każdego dnia. Uczniowie naszej szkoły  mieli okazję cieszyć się pobytem w Parku Wodnym w Koszalinie, do którego wybraliśmy się 6 czerwca br. Wspólna zabawa w wodzie, korzystanie z wielu zjeżdżalni oraz kilku basenów, także na otwartej przestrzeni, sprawiły, że czas aktywnie spędzony po zajęciach lekcyjnych minął bardzo szybko, a uczniowie z różnych klas mogli jeszcze lepiej się poznać.

  Wracając wieczorem do Mrzeżyna pod opieką pań Bogumiły Kuligowskiej i Beaty Brzozowskiej zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy już marzyli o kolejnym wyjeździe.

  Beata Brzozowska

 • WYCIECZKA DO WARSZAWY

  WYCIECZKA DO WARSZAWY

  Podczas wycieczki, która odbyła się w dniach 20-23 maja 2018 roku zrealizowaliśmy bogaty program zwiedzenia Warszawy i jej okolic.

  Spojrzeliśmy na stolicę z tarasu widokowego mieszczącego się na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki, poznaliśmy tajemnice Stadionu Narodowego, odwiedziliśmy królewskie rezydencje: Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski oraz Łazienki Królewskie. Spacerowaliśmy także po Starym Mieście, zaglądając we wszelkie jego zakamarki. Dużą atrakcją było zapoznanie się z ekspozycją Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz wizyta w miejscu urodzin Fryderyka Szopena- Żelazowej Woli.

  Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji w naszym albumie.

  Izabela Onisk

 • Dzień Matki, Muttertag, Mother’s Day

  Dzień Matki, Muttertag, Mother’s Day

  Dzień Matki, Muttertag, Mother’s Day - Obrazek 1

  Dzień Matki-to święto obchodzone jest na całym świecie, nie w każdym jednak kraju wypada tego samego dnia co w Polsce, czyli 26 maja. Co więcej, w niektórych państwach Dzień Matki jest świętem ruchomym. W Wielkiej Brytanii święto wszystkich matek obchodzone jest nieco wcześniej niż  u nas. Jest ono zależne od kalendarza katolickiego i wypada zawsze w niedzielę na przełomie marca i kwietnia. W Niemczech Dzień Matki także jest świętem ruchomym - obchodzone jest w drugą niedzielę maja. Tego właśnie dowiedzieli się uczniowie podczas zajęć w ramach wymiany uczniów ze szkół z Mrzeżyna i Wandlitz, które odbyło się 25 maja w Mrzeżynie.

  Spotkanie, jak co roku, rozpoczęło się od wspólnego śniadania przygotowanego dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów biorących udział w projekcie. Podczas wspólnego posiłku uczniowie mogli odświeżyć stare znajomości i nawiązać nowe przyjaźnie. W przyjacielskiej atmosferze uczestnicy brali udział w zajęciach, podczas których w przełamaniu barier językowych i zacieśnieniu więzów pomogły gry i zabawy integracyjne, a ich punktem kulminacyjnym było wspólne odtańczenie „belgijki”. W tym roku uczniowie ze szkół z Mrzeżyna i Wandlitz uczestniczyli w animacjach językowych, układali z rozsypanek wyrazowych wiersze o dniu matki w trzech językach, a potem je recytowali. W ramach warsztatów plastycznych wykonali upominki dla swoich mam. Przygotowali papierowe kwiaty oraz kartki z życzeniami w języku polskim, niemieckim i angielskim. Nauczyciele języków obcych mieli możliwość wykorzystać umiejętności i wiedzę zdobytą podczas udziału w projekcie ERASMUS+ i podzielić się nią z nauczycielami ze szkoły z Wandlitz.  Uczniowie pracowali w mieszanych grupach, dzięki czemu mieli okazję porozumiewać się w języku obcym. Po smacznym obiedzie był czas na lody i zabawę na świeżym powietrzu. 

  Drugą część spotkania stanowiły gry i zabawy ruchowe na plaży i placu zabaw w Mrzeżynie. Miło spędzony czas szybko dobiegł końca. Niestety, musieliśmy się pożegnać. Spotkanie zakończyło się wymianą samodzielnie przygotowanych upominków. Wszyscy nie tylko dobrze się bawili, ale również utrwalili i poznali wiele nowych zwrotów obcojęzycznych. W przyszłym roku to my będziemy mieli zaszczyt gościć u naszych przyjaciół w Wandlitz. Już cieszymy się na to spotkanie.

  Za pomoc w zorganizowaniu spotkania bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom.

  Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Euroregionu Pomerania.

  Uczestnicy wymiany

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć