Nawigacja

 • W tym roku znów bijemy REKORD!

  W tym roku znów bijemy REKORD!

  We wtorek, 16 października, przystąpimy do bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nas wesprzeć i bić rekord razem z nami.

  uczymyratowac.pdf

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  Rozwijanie zainteresowań poetyckich, zdolności recytatorskich, upowszechnianie poezji w językach obcych oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych to cele konkursu recytatorskiego poezji obcojęzycznej, który odbył się w naszej szkole 9 października. Do udziału zgłosiło się 23 uczniów. Przesłuchania konkursowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, IV-VI SP, VII-VIII SP i III PG. Ocenie podlegały: interpretacja utworu, poprawność wymowy, wrażenia artystyczne i estetyczne oraz stopień opanowania tekstu utworu. Po długich i burzliwych obradach ogłoszono wyniki.

  Laureatami konkursu zostali:

  Język angielski

  • Kategoria klas I-III SP:
  1. Kramarz Adam
  2. Woźniak Hanna
  • Klasy IV – VI SP
  1. Szandała Kacper
  • Klasy VII-VIII SP i III G:
  1. Pluta Dominik
  2. Szymanowicz Zuzanna

  Język niemiecki

  • Kategoria klas I-III SP:
  1. Borowik Natasza
  2. Walentynowicz Wiktor
  • Klasy IV – VI SP
  1. Filip Klaudia
  2. Szymanowicz Dominik
  • Klasy VII-VIII SP i III G:
  1. Borok Natalia
  2. Soroka Hanna

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach w międzyszkolnym konkursie w Trzebiatowie.

  Nauczyciele języków obcych

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  To już czwarty rok z rzędu, kiedy uczniowie naszej szkoły obchodzą Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tradycyjnie w ostatni piątek września szkoła zamienia się w miejsce zabaw, turniejów, gier dydaktycznych oraz rozgrywek międzyklasowych. Wszystkie te aktywności służą jednemu celowi – jak najlepszemu opanowaniu przez uczniów tabliczki mnożenia. W tym roku wykorzystywaliśmy do zabawy Karty Grabowskiego. Była min.: emocjonująca gra: „Olimpijczycy”, egzaminy ustne i pisemne, tabliczka mnożenia na czas. Wszystkie klasy spisały się znakomicie.

  Beata Świątek, Krzysztof Matiaszowski

 • Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata

  Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata

  Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki, zaopatrzone w rękawice i worki, zaangażowały się w tę akcję. Dzieci pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz poza terenem przedszkola – na osiedlu, gdzie zebrano znaczną ilość śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola i na osiedlu zrobiło się czysto i przyjemnie. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi, ekologicznymi nawykami.

  Jolanta Kamińska

 • RAJD LEŚNY 2018 – ŚCIEŻKA EDUKACYJNA – 06.10.2018r.

  RAJD LEŚNY 2018 – ŚCIEŻKA EDUKACYJNA – 06.10.2018r.

  Kolejny sezon rajdowy z Kołem PTTK „Baszta Kaszana” rozpoczęliśmy jesiennym spacerem po lesie i plaży. W słoneczny dzień złotej polskiej jesieni wędrowaliśmy ścieżką rowerową z Pogorzelicy do punktu widokowego przy plaży w Mrzeżynie. Po drodze zdobywaliśmy kwalifikacje do odznaki Turystyki Pieszej. Kilkoro naszych „chodziarzy” otrzymało Odznakę Popularną. Następni młodzi Turyści wstąpili w szeregi PTTK. Drużyny rywalizowały popisując się wiedzą na punktach kontrolnych. Dominowali „młodzi rajdowcy”.  Wysłuchaliśmy również krótkiej prelekcji o ssakach bałtyckich przygotowanej przez wolontariusza WWF. Kilometry w nogach, słoneczna i ciepła pogoda, kiełbaska z ogniska – miło i aktywnie spędziliśmy sobotnie przedpołudnie.

  Opiekun – W. Matiaszowska

 • Dzień sportu w przedszkolu

  Dzień sportu w przedszkolu

  Podobnie jak w ubiegłym roku odbyły się u nas zawody sportowe. My, jako Ci najmłodsi, wykazaliśmy się największym duchem sportowej walki. Dzieci miały szansę popisać się zwinnością i sprawnością fizyczną. Uczyły się zdrowej rywalizacji oraz umiejętności przestrzegania zasad i walki fair play. Przedszkolaki z zapałem uczestniczyły w zabawach i zawodach. Ćwiczyły równowagę, zwinność, rzucanie do celu, a przede wszystkim współpracę w zespole. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping i świetna zabawa. Mamy nadzieję, że duch sportowy zaszczepiony w naszych wychowankach będzie także zachętą do aktywnego wypoczynku rodziców z dziećmi.

  Jolanta Kamińska

 • Spotkanie z rowerzystą

  Spotkanie z rowerzystą

  21.09.2018 r.

  W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu pasjonata jazdy na rowerze. Tym niesamowitym gościem była mama Sebastiana, której pasją jest jazda na rowerze ze swoją rodziną. Właśnie dzisiaj pani Ania przyszła do nas ze swoim rowerem, aby o tym opowiedzieć. Podczas spotkania przedstawiła nam budowę roweru oraz akcesoria rowerowe. Dzieci miały okazję obejrzeć wszystko dokładnie, przymierzyć kask, założyć rękawice rowerowe. Na koniec przedszkolaki dowiedziały się o korzyściach wynikających z jazdy rowerem, o jej wpływie na nasze zdrowie, rozwój fizyczny oraz o bezpieczeństwie podczas jazdy. Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem, zadawały mnóstwo pytań, na które uzyskały odpowiedź oraz dzieliły się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania dzieci serdecznie podziękowały gościowi piosenką. Spotkanie to było dla nas bardzo ważne - nie tylko poszerzyliśmy, ale również utrwaliliśmy uzyskaną do tej pory wiedzę.

  Jolanta Kamińska

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  Dnia 19 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Trzebiatowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

  Jolanta Kamińska

 • DZIEŃ KROPKI

  DZIEŃ KROPKI

  Siedemnastego września pierwszy raz w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kropki.  Ten niezwykły dzień został zainspirowany przez książkę Petera H. Reynoldsa pt. The Dot (Kropka). Wszyscy uczniowie poznali historię małej Vashti. Sami podjęli również wiele kreatywnych działań i zabaw, w których królowała oczywiście kropka!  Tego dnia dowiedzieliśmy się również czegoś o sobie, o swoich talentach i umiejętnościach.

  Kropka to dopiero początek, impuls do działania i odkrywania drzemiących w nas możliwości. Nasi uczniowie mieli szansę zapoznać się z hasłami motywującymi i wspierającymi wiarę we własne możliwości, które zostały umieszczone na drzwiach każdej sali lekcyjnej. Ponadto uczniowie klas młodszych układali życzenia alfabetem Braille’a.  Mogli zrobić również zdjęcie w fotobudce przygotowanej na ten dzień. Na szkolnym patio rysowali kredą wszystko to, co jest związane z kropką. Klasa II SP utworzyła klasowe Drzewo Talentów.

  Dorota Filipowicz

 • DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

  W tym dniu obowiązywał wszystkie dzieci i personel przedszkola ubiór w kropki, kropy, kropeczki. W tej kwestii wszyscy spisali się wzorowo. Oglądaliśmy film o Vashti, który pozwolił zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Bawiliśmy się przy piosenkach z repertuaru dziecięcego nt. kropek, powiększyliśmy swoją galerię o wspólną pracę grupy "Żabek" stawiając stempelki z farb swoimi paluszkami. Dzieci bawiły się znakomicie. W przyszłym roku też "kropkujemy"!

  Jolanta Kamińska

 • Bądź bezpieczny na drodze!

  Bądź bezpieczny na drodze!

  Od 3 września aż do zakończenia roku szkolnego 2018/2019 droga do i ze szkoły będzie stałym elementem w życiu każdego ucznia. Dlatego na apelu, który odbył się w naszej szkole przypominaliśmy sobie, o czym należy pamiętać, by była to droga kolorowa i bezpieczna.

  Podstawowe zasady zachowania na drodze przypomniały wszystkim dzieci z oddziału przedszkolnego wspierane przez swoich nauczycieli. Klasa pierwsza zaprezentowała przygotowane na lekcjach odblaski, a uczniowie klas II i III omówili bezpieczne przechodzenie przez ulicę.

  Apel realizowano z myślą o najmłodszych uczniach.  Jego głównym celem było kształtowanie postaw i nawyków zapewniających bezpieczeństwo dzieci na drodze oraz kształtowanie umiejętności odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach, jakie napotyka dziecko w czasie drogi do i ze szkoły.

    D. Czyż, G. Wojdan

   

 • WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW

  WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW

  Pierwszego paździenika obchodziliśmy Ogólnpolski Dzień Tornistra, by zwrócić uwagę na ciężkie tonistry uczniów. Październik jest ogłoszony przez MEN miesiącem ważenia tornistrów. W całej Polsce będą prowadzone akcje ważenia uczniowskich plecaków. Zwracamy się z prośbą do rodziców, by kontrolowali swoje pociechy nie tylko w październiku.

  Uczeń do plecaka powinien spakować niezbędne podręczniki i przybory wyłącznie na dany dzień wg planu lekcji oraz drugie śniadanie. Inne przedmioty, w tym zabawki, dodatkowe piórniki, albumy itp., niepotrzebnie obciążają kręgosłup.

  Zadbajcie Państwo o zdrowie swojego dziecka.

 • WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

  WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

  W miesiącu wrzesniu został rozstrzygnięty  wojewódzki konkurs plastyczny pt. „Moja mleczna kraina”.  Laureatami zostali :

  • Amelia Światek – I miejsce
  • Zuzia Goleniewska – II miejsce
  • Karolina Bartosik – wyrózienie
  • Karolina Kawka -  wyróznienie
  • Hania Soroka – wyróżnienie

  Życzę dalszych sukcesów plastycznych – Renata Jankowska

 • KOMUNIKAT

  KOMUNIKAT

  W rejonie Bieczyna i Robów palą się torfowiska. Prosimy rodziców o czujność i kontrolę w stosunku do swoich dzieci - pod żadnym pozorem nie nalezy zbliżać się do miejsc zagrożenia!

 • UWAGA, WAŻNE!

  UWAGA, WAŻNE!

  Od poniedziałku, 17 września br., ulica Kopernika będzie wyłączona z użytkowania ze względu na planowany remont drogi. Przez około dwa miesiące autobusy będą podjeżdżały pod szkołę od ulicy Tysiąclecia i w związku z tym wejście do szkoły będzie również od ulicy Tysiąclecia.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Zapraszamy Rodziców na pierwsze spotkanie z dyrektorem i wychowawcami w roku szkolnym 2018/2019 w środę, 12 września 2018 r. na godz. 16.30.

  Małgorzata Skoneczna-dyrektor szkoły

   

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

  INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

  Rodziców i uczniów klas VIII SP i III PG prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i pondgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020:

  plakat_rekrutacja.pdf

 • Ochrona danych osobowych w szkole – poradnik UODO i MEN

  Ochrona danych osobowych w szkole – poradnik UODO i MEN

  Proszę zapoznać się z treścią poradnika w sprawie ochrony danych osobowych:

  poradnik_rodo_ochrona-danych-osobowych-w-szkole_men-i-uodo.pdf

  M. Skoneczna-dyrektor szkoły

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Informujemy, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 będzie miała miejsce w poniedziałek, 3 września 2018 r. o godz. 9.00 w hali sportowej MCS. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami.

  Rozkład jazdy autobusu szkolnego w dniu 3 września ROZKLAD_JAZDY-poczatek_roku_2018.doc

 • Terminy egzaminów poprawkowych

  Terminy egzaminów poprawkowych

  Dyrektor SPzOI w Mrzeżynie informuje, że terminy egzaminów poprawkowych w roku szkolnym 2017/2018 ustalone zostały następująco:

  Egzamin poprawkowy z matematyki- 29 sierpnia 2018 r. – środa, godz. 10.00

   

  Egzamin poprawkowy z języka niemieckiego- 29 sierpnia 2018 r. – środa, godz. 10.00

   

  M. Skoneczna- dyrektor szkoły

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć