Nawigacja

 • UWAGA, WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

  W związku z remontem drogi Rogowo- Mrzeżyno w dn. jutrzejszym, tj. 17 października 2017 r., dzieci z Rogowa zostaną dowiezione do szkoły busem wg obowiązującego rozkładu. Proszę, by rodzice dopilnowali, aby dzieci były na przystanku punktualnie.

  M. Skoneczna- dyrektor szkoły

 • WARSZTATY HISTORYCZNE

  Kolejny raz nasza placówka uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Lekcje z historii najnowszej”.

  W ramach tego projektu odbyły się w szkole zajęcia prowadzone przez historyków z IPN Szczecin. Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w zajęciach „Elementarz PRL” oraz „Mój rówieśnik w czasie II wojny światowej”, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych pracowali nad zagadnieniem państw totalitarnych oraz walki obronnej Polaków w czasie II wojny światowej.

  Warsztaty w formie gier, plansz, filmów, dokumentów, fragmentów pamiętników uczyły współpracy w zespole, analizy czytanych tekstów, rozpoznawania symboli, tworzenia definicji i pojęć, formułowania narracji historycznej a także szukania związków przyczynowo-skutkowych.

  Dzięki niezwykle ciekawej formie prowadzenia zajęć uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę, jak również ugruntować tę, którą już posiadają. Bardzo dziękujemy edukatorom, którzy nas odwiedzili i nie możemy się doczekać następnej wizyty, którą zaplanowaliśmy na maj 2018 roku.

  Ewa Idzi

 • BICIE REKORDU W RKO

  W poniedziałek, 16 października 2017 r., po raz kolejny podejmiemy próbę pobicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję. Start o 11.00, bicie rekordu:12.00-12.30. DOŁĄCZ DO NAS!

  Więcej:

  https://pl-pl.facebook.com/OchotniczaStrazPozarnaWMrzezynie/

  https://pl-pl.facebook.com/events/138422253447940/

 • Dzień Edukacji Narodowej - życzenia od Rady Rodziców

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkich Pracownikom wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był żródłem satysfakcji i społecznego uznania.

  Życzymy cierpliwości i wrażliwości aby służba młodym ludziom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców i stanowiła źródło Waszej satysfakcji.

  Skoro nauczanie (wg R. Frosta) polega na umijętności wysłuchania niemal wszystkiego bez utraty cierpliwości czy pewności siebie, to życzymy wszystkim dużo cierpliwości, życzliwości i zrozumienia wokół, a także pewności i wiary w sens swojej pracy.

                                                                                      Serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

                                                                                                                 składa Rada Rodziców

 • DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

  W roku szkolnym dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (tzw. dni dyrektorskie) będą:

  - 4 dni w szkole podstawowej:

  30 kwietnia 2018 r. – poniedziałek przed 1 maja (Świętem Pracy)

  2 maja 2018 r.- wtorek przed 3 maja- Święto Flagi RP

  4 maja 2018 r.- piątek po 3 maja

  1 czerwca 2018 r.- piątek po święcie Bożego Ciała

  - 7 dni w klasach gimnazjalnych:

  18, 19, 20 kwietnia 2018 r. – dni egzaminu gimnazjalnego

  30 kwietnia 2018 r. – poniedziałek przed 1 maja (Świętem Pracy)

  2 maja 2018 r.- wtorek przed 3 maja- Święto Flagi RP

  4 maja 2018 r.- piątek po 3 maja

  1 czerwca 2018 r.- piątek po święcie Bożego Ciała

  Na psemny wniosek rodziców w ww. dniach może być zorganizowana opieka dla uczniów, których rodzice nie mogą zapewnić jej w domu. Szczegółowe informacje będą przekazywane przez wychowawców w odpowiednim czasie. 

  Wszystkie ww. dni zostały zapisane w zakładce Kalendarz.

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  Dziewczęta klasy IVa wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowały KLASOWY DZIEŃ CHŁOPAKA.

  W tajemnicy przed „płcią męską” dziewczęta przygotowały konkursy, słodki poczęstunek a rodzice upominek. Było wiele dobrej zabawy i uśmiechu. Wszyscy bawili się wspaniale.

  Wychowawca klasy.

 • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

  Rozkład jazdy obowiązujący od 2 października 2017r.:

  1._Rozklad_jazdy_autobusow_szkolnych_2017-18_(1).doc

 • Rajd Leśny Jaromin 2017 – ścieżka edukacyjna

  W sobotę, 7 października, już po raz kolejny braliśmy udział w jesiennym rajdzie leśnym. Tym razem, wraz z Kołem PTTK „Baszta Kaszana”, obraliśmy kurs na las jaromiński w nadleśnictwie Gryfice. Kilka kilometrów wędrówki leśnymi ścieżkami dało nam odpowiedź  m.in. na pytanie: jakie gatunki dominują? – sosna, modrzew, buk, dąb, grab; jakie gatunki do nas przybyły? – daglezja; jaka zwierzyna tu przeważa? – jeleń, dzik. Widzieliśmy w locie bielika – który nie jest orłem! Wiele ciekawych historii – o naturalnych i sztucznych zagrożeniach dla lasu, o roli leśniczego i gospodarce leśnej, opowiedział i pokazał nam p. Paweł Poluszyński - nadleśniczy  tych lasów. O roli myśliwego i o tym, jak zostać myśliwym, opowiedział nam p. Leszek Sychulec.

  Las jest ważnym siedliskiem dla roślin, zwierząt i dla nas – ludzi. Poznajemy zatem jego piękno. Nasza wędrówka to również kolejne punkty do odznak turystyki kwalifikowanej. Kilkoro kolejnych uczniów otrzymało Popularną Odznakę Turystyki Pieszej.

  Na podsumowanie rajdu uczniowie rozwiązywali przyrodniczą krzyżówkę i „zajadali” pieczoną kiełbaskę z ogniska.  Aktywnie spędziliśmy czas w gronie kolegów i przyjaciół. I nawet deszcz zaczekał …

  Z turystycznym pozdrowieniem – W. Matiaszowska

 • 21 września - Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

  W czwartek, 21 września 2017 r., obchodziliśmy Światowy Dzień Dziecięcego Orderu Uśmiechu. Rangę taką nadała mu Organizacja Narodów Zjednoczonych. Order Uśmiechu przyznawany jest przez dzieci osobom dorosłym, które przyczyniły się do ich rozwoju i pomocy w przeróżnych sytuacjach.

  Aby uczcić ten szczególny dzień każda klasa przygotowała plakat na temat „Klasowe drzewko przyjaźni”. Prace dzieci ozdobiły korytarze szkolne. Podczas krótkiego apelu przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego odczytała list od Rzecznika Praw Dziecka i Kanclerza Kapituły Orderu Uśmiechu, pana Marka Michalaka. Pan Rzecznik wspiera szkoły noszące imię Kawalerów Orderu Uśmiechu we wszystkich przedsięwzięciach promujących ideę pomocy dzieciom. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie Słonecznego Korowodu i wyjście na ulice naszej miejscowości manifestując święto wszystkich Kawalerów Orderu Uśmiechu. W ten sposób połączyliśmy się po raz siódmy ze wszystkimi szkołami i placówkami noszącymi to imię. Maszerując ulicami Mrzeżyna, uczniowie zwracali na siebie uwagę kolorami, gadżetami z bibuły, balonami, a także emblematami przedstawiającymi Order Uśmiechu.

  Po powrocie do szkoły zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

  Dorota Filipowicz, B. Światek

 • SPOTKANIE RADY RODZICÓW

  Zapraszam serdecznie przedstawicieli Rad Oddziałowych na zebranie Rady Rodziców naszej Szkoły. Zebranie  odbędzie się w dniu 12.10.2017 r. o godzinie 16.45  w szkole. Są do omówienia ważne tematy jak i podjęcie uchwał. Pani Dyrektor przedstawi budżet na nowy rok szkolny. Proszę o wgląd w regulamin Rady Rodziców (znajduje się na stronie szkoły w zakładce „rodzice”- https://zsmrzezyno.edupage.org/) , gdyż trzeba zmienić w nim kilka punktów.

  Pozdrawiam 

  przewodniczący Rady Rodziców, Tomasz Ringert

 • UWAGA, KONKURS!

  Zachęcamy uczniów klas gimnazjalnych do zgłoszenia się do udziału w Małej Olimpiadzie Wiedzy Społeczno-Ekonomicznej. Termin zgłaszania się do konkursu mija 6 października 2017 r.

  Poniżej informacja o konkursie:

  Plakat_-_XXI_MOWSE_-_wydluzony_termin_zgloszen.pdf

 • Pierwsze warsztaty w ramach programu „Bezpieczna+” za nami

  W piątek w klasie I SP było gwarno. A to za sprawą pani Małgosi, która przyjechała do nas poprowadzić warsztaty w ramach programu „Bezpieczna+”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o Kasi. Dyskutowały na temat samotności: co zrobić, aby nie czuć się samotnym, jak znaleźć przyjaciół, dlaczego warto się przyjaźnić. Oprócz dyskusji, podczas której dzieci dzieliły się przykładami i pomysłami na temat przyjaźni, powstały piękne prace artystyczne. Każda z nich przedstawiała przyjaźń inaczej, ale równie ciekawie i nowatorsko. Podczas zajęć z p. Małgosią klasa miała czas, aby zastanowić się, kto wśród nich czuje się samotny i kogo można byłoby „otoczyć” przyjaźnią.

  Pozdrawiamy i czekamy na więcej

  Anna Prętka

 • Z wizytą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

  W piątek, 29 września wybraliśmy się z klasą III gimnazjum do ZSP. Nasza wizyta była odpowiedzią na zaproszenie, które szkoła wystosowała do nas w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”. Podczas pobytu mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy naszych służb pomocowych: policji, pogotowia, straży pożarnej, a także skorzystać z ich fachowej wiedzy w temacie ratownictwa i udzielania pomocy w sytuacjach kryzysowych. Nie bez powodu ZSP nazwał swój program „Bezpiecznie nad Regą”. Naszą największą ciekawość wzbudziły alkogogle – spacer w nich nie należał do najłatwiejszych… Oprócz ciekawych i pouczających warsztatów skorzystaliśmy z przepięknej wrześniowej pogody oraz z przygotowanego poczęstunku. Miło spędziliśmy czas.

  Anna Prętka

 •  

 • Bezpieczna+

  W ramach rządowego programu „Bezpieczna+” przewidziane są dla warsztaty dla uczniów o wzajemnym szacunku, dialogu, zapobieganiu agresji i byciu wolnym od narkotyków. Poniżej podaję terminy warsztatów dla poszczególnych klas.

  29.09.2017 r. – godz. 8,30 – 11,30 – klasa Ia SP,

  06.10.2017 r. – godz. 8,30 – 11,30 – klasy IIa + IIIb SP

  13.10.2017 r. – godz. 8,30 – 11,30 – klasa IIIa SP

  20.10.2017 r. – godz. 7,45 – 10,20 – klasa IVa SP

  27.10.2017 r. – godz. 7,45 – 10,20 – klasa Va SP

  Klasy I – III. Zajęcia odbywać się będą w salach przynależnych do klas.

  Klasa IVa i Va zajęcia odbywać się będą w czytelni, sala 101.

  Zajęcia poprowadzi p. Małgorzata Szczubkowska

  03.10.2017 r. – godz. 9,25 – 12,20 – klasa VIa SP

  10.10.2017 r. –godz. 9,25 – 12,20 – klasa VIb SP

  24.10.2017 r. – godz. 9,25 – 12,20 – klasy VIIa + VIIb

  31.10.2017 r. – godz. 9,25 – 12,20 – klasy IIa + IIb PG

  07.11.2017 r. – godz. 9,25 – 12,20 – klasa III aPG

  14.11.2017 r. – godz. 9,25 – 12,20 – klasy Vb + Vc

  Zajęcia, które poprowadzi p. Aleksandra Szornak odbywać się będą w sali 101 (czytelnia).

                                                                                                        Anna Prętka

 • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

  REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY  pt. „Złość czy Miłość. Wybieram” organizowany w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie

  Temat przewodni działań programu: „Wewnątrz mnie” – profilaktyka agresji i przemocy rówieśniczej z uwzględnieniem dzieci ze SPE”.

  1. Organizatorem konkursu jest  Szkoła Podstawowa z Oddz. Integracyjnymi w Mrzeżynie w  ramach rządowego programu „Bezpieczna+”.
  2. Wyłonienie laureatów konkursu odbędzie  się podczas Konferencji Gminnej w ramach programu rządowego „Bezpieczna +” w dniu 17.11.2017 r.
  3. Temat prac konkursowych brzmi: „Złość czy Miłość. Wybieram”.
  4. W konkursie mogą brać udział  uczniowie klas 0 – III, IV – VII, oraz II – III PG, I- III LO

  Warunki uczestnictwa w konkursie.

  1. Prace konkursowe należy dostarczyć na adres: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie, ul. Tysiąclecia 32,    72-330 Mrzeżyno, z dopiskiem: konkurs plastyczny „Złość czy Miłość. Wybieram”, do dnia 31.10.2017 r.
  2. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w dowolnej technice.
  3. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi, wykonanymi dowolną techniką, wcześniej nieopublikowanymi.
  4. Każdy z uczestników może przekazać tylko jedną pracę.
  5. Każda praca musi  zawierać metryczkę imienną autora: imię i nazwisko, reprezentowana szkoła, przedział wiekowy.

  Wyniki konkursu i nagrody

  1. Jury powołane przez organizatora, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu w czterech kategoriach wiekowych: klasy 0- III, IV- VII,  II- III PG, I-III LO
  2. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.
  3. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Konferencji „Wewnątrz mnie. Profilaktyka agresji i przemocy rówieśniczej z uwzględnieniem uczniów ze SPE” w dniu 17.11.2017 r.
  4. Przewidziana  jest jedna nagroda rzeczowa w każdej grupie wiekowej o wartości 200 zł.      W przypadku otrzymania takiej samej ilości głosów przez uczestników jednej grupy wiekowej nastąpi ponowne głosowanie, dotyczyć ono będzie tylko tej grupy wiekowej.
  5. Jury stanowią osoby uczestniczące w konferencji. Głos oddawany będzie na specjalnym karnecie, na którym każdy osobiście wpisze numer pracy według niego najlepszej. Każdy członek jury może oddać po jednym głosie w każdej kategorii wiekowej.
  6. Laureatem zostaje ta praca, która uzyska największą ilość głosów w swojej kategorii wiekowej.
  7. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

  Postanowienia końcowe:

  1. Przekazując pracę na konkurs, uczestnik wyraża pisemną zgodę, podpisaną przez siebie         i rodziców na ekspozycję pracy podczas Konferencji Gminnej „Wewnątrz mnie”,  a także zgadza się na publikowanie jej w lokalnych mediach.
  2.  Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.
  3. Regulamin niniejszego konkursu będzie dostępny: u każdego nauczyciela sztuki/plastyki/techniki we wszystkich szkołach na terenie gminy Trzebiatów oraz na stronie Szkoły Podstawowej z Oddz. Integracyjnymi  w Mrzeżynie www.pgmmrzez@interia.pl.

                                                         ZGODA RODZICA

  Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka……………………………………………………………….,   ucz. klasy ………………………………….. Szkoły Podstawowej/ Publicznego Gimnazjum/ Liceum Ogólnokształcącego* ……………………………………………………. w konkursie plastycznym   pt. „Złość czy Miłość. Wybieram” w ramach programu rządowego „Bezpieczna +” organizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddz. Integracyjnymi w Mrzeżynie.

  ………………………………………………..                                                            …………………………………………………

  miejscowość  i data                                                                            podpis rodzica/ prawnego opiekuna

  * właściwe podkreślić

   

 • SPOTKANIE RADY RODZICÓW

  Serdecznie zapraszam wszystkich przedstawicieli Rad Klasowych naszej Szkoły na pierwsze zebranie Rady Rodziców w roku szkolnym 2017/2018, które odbędzie się 26-09-2017 (wtorek) o godzinie 16.45. Celem spotkania jest przedstawienie wydatków i wpływów finansowych za ubiegły rok szkolny oraz dyskusja i plany na rok bieżący.

  Przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Ringert

 • WAŻNE- EGZAMIN GIMNAZJALNY

  Poniżej znajdują się aktywne linki do informacji dotyczących egzamnu gimnazjalnego w 2018 r. (18, 19 i 20 kwietnia):

  ws. procedur: 

  https://www.oke.poznan.pl/files/cms/472/informacja_egzamin_gimnazjalny_2017.pdf

  ws. dostosowania wymagań: 

  https://www.oke.poznan.pl/files/cms/472/komunikat_dostosowania_egzamin_gimnazjalny_2017.pdf

  ws. przyborów na egzamin: 

  https://www.oke.poznan.pl/files/cms/472/komunikat_o_przyborach_2017.pdf

  Proszę zapoznać się z powyższymi informacjami.

  Przypominam też, że ostateczny termin złożenia w sekretariacie dokumentów uprawniających ucznia do dostosowania warunków i form egzaminu upływa 15 października 2017 r.  

  M. Skoneczna- dyrektor szkoły

 • BEZPIECZNA+

  Kochani moi! Miło jest chwalić się sukcesami. Dlatego też chcę Wam powiedzieć, iż nasza szkoła została zakwalifikowana do rządowego programu „Bezpieczna+”. Celem „Bezpiecznej+” jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią. Zaplanowaliśmy takie działania, przy których wszyscy mamy się dobrze bawić i uczyć. Program w szkole będzie trwał do grudnia 2017 r., koordynatorem jest Anna Prętka. Nasz program zatytułowaliśmy „Wewnątrz mnie. Profilaktyka agresji i przemocy rówieśniczej z uwzględnieniem uczniów ze SPE”.  Do działań, które zostały zaplanowane w programie należą:

  1. Warsztaty dla uczniów ( po 3 w każdej klasie),
  2. Konkurs plastyczny pt. „Złość czy Miłość. Wybieram” – zachęcam wszystkich do udziału. Regulamin do wglądu na stronie szkoły.
  3. Szkolenie dla nauczycieli.
  4. Warsztaty wyjazdowe dla grupy socjoterapeutycznej do Radowa Małego.
  5. Konferencja Gminna, na której przedstawimy mocne strony szkoły oraz, mam nadzieję, ekspresję plastyczną naszych uczniów.

  A zatem czeka nas dużo pracy, ale jeszcze więcej zabawy, rozwijania potencjałów dzieci i młodzieży oraz kompetencji dorosłych.

                                                                                                                                       Pozdrawiam Anna Prętka

 • Prosimy zapoznać się z petycją, jaka wpłynęła za pośrednictwem Urzędu Miejskiego do szkoły.

  Inicjatywa-Zdrowie_Najmlodszych_-_zmieniajmy_Gminy_i_Samorzady_na_Lepsze_.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
  ul. Tysiąclecia 32
  72-330 Mrzeżyno
 • (91)3866273
  fax (91)3866254

Galeria zdjęć