Środa 18.10.2017

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Aktualności

• W związku z remontem drogi Rogowo- Mrzeżyno w dn. jutrzejszym, tj. 17 października 2017 r., dzieci z Rogowa zostaną dowiezione do szkoły busem wg obowiązującego rozkładu. Proszę, by rodzice dopilnowali, aby dzieci były na przystanku punktualnie.

M. Skoneczna- dyrektor szkoły

• Kolejny raz nasza placówka uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Lekcje z historii najnowszej”.

W ramach tego projektu odbyły się w szkole zajęcia prowadzone przez historyków z IPN Szczecin. Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w zajęciach „Elementarz PRL” oraz „Mój rówieśnik w czasie II wojny światowej”, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych pracowali nad zagadnieniem państw totalitarnych oraz walki obronnej Polaków w czasie II wojny światowej.

Warsztaty w formie gier, plansz, filmów, dokumentów, fragmentów pamiętników uczyły współpracy w zespole, analizy czytanych tekstów, rozpoznawania symboli, tworzenia definicji i pojęć, formułowania narracji historycznej a także szukania związków przyczynowo-skutkowych.

• W poniedziałek, 16 października 2017 r., po raz kolejny podejmiemy próbę pobicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję. Start o 11.00, bicie rekordu:12.00-12.30. DOŁĄCZ DO NAS!

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkich Pracownikom wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był żródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Życzymy cierpliwości i wrażliwości aby służba młodym ludziom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców i stanowiła źródło Waszej satysfakcji.

Skoro nauczanie (wg R. Frosta) polega na umijętności wysłuchania niemal wszystkiego bez utraty cierpliwości czy pewności siebie, to życzymy wszystkim dużo cierpliwości, życzliwości i zrozumienia wokół, a także pewności i wiary w sens swojej pracy.

• Dziewczęta klasy IVa wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowały KLASOWY DZIEŃ CHŁOPAKA.

W tajemnicy przed „płcią męską” dziewczęta przygotowały konkursy, słodki poczęstunek a rodzice upominek. Było wiele dobrej zabawy i uśmiechu. Wszyscy bawili się wspaniale.

Wychowawca klasy.

• Rozkład jazdy obowiązujący od 2 października 2017r.:

1._Rozklad_jazdy_autobusow_szkolnych_2017-18_(1).doc

• W sobotę, 7 października, już po raz kolejny braliśmy udział w jesiennym rajdzie leśnym. Tym razem, wraz z Kołem PTTK „Baszta Kaszana”, obraliśmy kurs na las jaromiński w nadleśnictwie Gryfice. Kilka kilometrów wędrówki leśnymi ścieżkami dało nam odpowiedź  m.in. na pytanie: jakie gatunki dominują? – sosna, modrzew, buk, dąb, grab; jakie gatunki do nas przybyły? – daglezja; jaka zwierzyna tu przeważa? – jeleń, dzik. Widzieliśmy w locie bielika – który nie jest orłem! Wiele ciekawych historii – o naturalnych i sztucznych zagrożeniach dla lasu, o roli leśniczego i gospodarce leśnej, opowiedział i pokazał nam p. Paweł Poluszyński - nadleśniczy  tych lasów. O roli myśliwego i o tym, jak zostać myśliwym, opowiedział nam p. Leszek Sychulec.

• W czwartek, 21 września 2017 r., obchodziliśmy Światowy Dzień Dziecięcego Orderu Uśmiechu. Rangę taką nadała mu Organizacja Narodów Zjednoczonych. Order Uśmiechu przyznawany jest przez dzieci osobom dorosłym, które przyczyniły się do ich rozwoju i pomocy w przeróżnych sytuacjach.

Aby uczcić ten szczególny dzień każda klasa przygotowała plakat na temat „Klasowe drzewko przyjaźni”. Prace dzieci ozdobiły korytarze szkolne. Podczas krótkiego apelu przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego odczytała list od Rzecznika Praw Dziecka i Kanclerza Kapituły Orderu Uśmiechu, pana Marka Michalaka. Pan Rzecznik wspiera szkoły noszące imię Kawalerów Orderu Uśmiechu we wszystkich przedsięwzięciach promujących ideę pomocy dzieciom. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie Słonecznego Korowodu i wyjście na ulice naszej miejscowości manifestując święto wszystkich Kawalerów Orderu Uśmiechu. W ten sposób połączyliśmy się po raz siódmy ze wszystkimi szkołami i placówkami noszącymi to imię. Maszerując ulicami Mrzeżyna, uczniowie zwracali na siebie uwagę kolorami, gadżetami z bibuły, balonami, a także emblematami przedstawiającymi Order Uśmiechu.

• Zapraszam serdecznie przedstawicieli Rad Oddziałowych na zebranie Rady Rodziców naszej Szkoły. Zebranie  odbędzie się w dniu 12.10.2017 r. o godzinie 16.45  w szkole. Są do omówienia ważne tematy jak i podjęcie uchwał. Pani Dyrektor przedstawi budżet na nowy rok szkolny. Proszę o wgląd w regulamin Rady Rodziców (znajduje się na stronie szkoły w zakładce „rodzice”- https://zsmrzezyno.edupage.org/) , gdyż trzeba zmienić w nim kilka punktów.

przewodniczący Rady Rodziców, Tomasz Ringert

• Zachęcamy uczniów klas gimnazjalnych do zgłoszenia się do udziału w Małej Olimpiadzie Wiedzy Społeczno-Ekonomicznej. Termin zgłaszania się do konkursu mija 6 października 2017 r.

Poniżej informacja o konkursie:

Plakat_-_XXI_MOWSE_-_wydluzony_termin_zgloszen.pdf

Aktualności