Środa 25.04.2018

liczba odwiedzin: 794503

Partnerzy

Nawigacja

  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

  Aktualności

  • W tym roku szkolnym uczestnicy koła plastycznego wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym (NIE) SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI - RAWICZ 2018.

   Przez miesiąc nasi uczniowie tworzyli monochromatyczne prace plastyczne w czerni, szarości i bieli. Użycie techniki frotage, lawowania tuszem i rysunku pastelami olejnymi pozwoliło na ciekawe przedstawienie tematyki konkursu. Wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne zyskały uznanie profesjonalnego jury .

   Spośród tysiąca prac Nagrodę Starosty Powiatu Rawickiego otrzymała Magdalena Kabata.

  • Pod patronatem KOŁA ŁOWIECKIEGO z powiatu gryfickiego i Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury odbyło się w dn. 10 kwietnia 2018 r. podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Zwierzęta naszych pól i lasów”.

   Celem konkursu było rozpropagowanie szerokiej wiedzy dotyczącej ochrony środowiska przyrodniczego oraz zachowania i rozwoju populacji zwierząt łownych i innych zwierząt dziko żyjących, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych.

   Jury pod przewodnictwem Pana Zygmunta Leszczyńskiego-Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Szczecinie przyznało nagrody uczestnikom konkursu, które zostały wręczone podczas wystawy.

  • W czwartek, 12 kwietnia, w naszej szkole odbyła się akcja integracyjno-pomocowa na rzecz ciężko chorego dziecka, Jasia Janczewskiego, zorganizowana we współpracy z pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rogowie.

   Miłosierdzie w swojej definicji jest aktywną formą współczucia, wyrażającą się w konkretnym działaniu, polegającym na bezinteresownej pomocy. Dlatego uczniowie i pracownicy naszej szkoły, pod czujnym okiem Szkolnego Koła Wolontariatu, postanowili nie tylko współczuć, ale podwinąć rękawy i działać. Nasze działanie, wplecione w Tydzień Miłosierdzia, było zaproszeniem skierowanym do uczniów, rodziców, krewnych i znajomych. Wszystkich, którzy z serca czuli potrzebę wsparcia małego chorego chłopca. Wśród zaproponowanych atrakcji na dzieci i młodzież czekała loteria fantowa, słodkie wypieki, tosty, galaretki i świeżo wyciskane soki owocowe. Dzieci świetnie bawiły się razem ze swoimi rówieśnikami z OREW. Przy dźwiękach muzyki odbywały się tańce, zabawy ruchowe, zabawy integracyjne z chustą animacyjną. Po południu młodzież miała okazję bawić się na dyskotece szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Cały dochód z akcji został przekazany jako wsparcie choremu dziecku.

  • Wiosenna aura dopisała, gdy w piątek, 13 kwietnia, ruszyliśmy po Trzebiatowie szukając siedmiu punktów kontrolnych przy pomocy mapy topograficznej. Około trzykilometrowa trasa prowadziła wokół Starego Miasta. Start i meta mieściły się w trzebiatowskim gimnazjum. Zanim drużyny wyszły w teren, przewodnik Koła PTTK „Nad Regą” skontrolował wiedzę uczniów z zakresu: ptaki, kwiaty polne oraz herby miast powiatowych województwa zachodniopomorskiego. Jak wypadło? – czekamy na edycję letnią.

   Opiekun – W. Matiaszowska

  • Komisja Rekrutacyjna rozpatrzyła wnioski rodziców o przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019. Listy kandydatów przedstawiają się następująco:

   listy_przyjetych_do_oddzialu_przedszkolnego_i_klasy_pierwszej.pdf

   Prosimy rodziców o pisemne potwierdzenie w sekretariacie szkoły woli zapisu dziecka w terminie do 10 kwietnia 2018 r. (wtorek).

  • Tuż przed feriami świąteczno-wiosennymi w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie klas 0-III powtarzali wiadomości i umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

   Resuscytacja krążeniowo-oddechowa prawidłowo prowadzona do czasu przyjazdu karetki może nawet dziesięciokrotnie zwiększyć szanse chorego na przeżycie. Pamiętajmy o tym. Kolejnym krokiem jest wezwanie pogotowia ratunkowego.

   Dzieci przypomniały numery telefonów alarmowych oraz zasady szybkiego powiadamiania o napotkanym niebezpieczeństwie. Dzieliły się spostrzeżeniami na temat złego zachowania osób dorosłych wypalających okoliczne łąki i pola. Wymieniały zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w domu, podczas zabaw z rówieśnikami, w trakcie przemieszczania się środkami komunikacji oraz pomocy rodzicom w pracach polowych.

  • W dniu 24.03.2018r. w hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego odbył się IX Maraton Artystyczny. W konkursie plastycznym naszą szkołę reprezentowały uczestniczki koła plastycznego:

   • Paulina Warcholak
   • Julia Wnukiewicz
   • Dominika Wnukiewicz.

   Dziewczęta ponad trzy godziny zmagały się z wykonaniem martwej natury. W wyniku twórczej pracy spośród 70 uczestników wybrano kilkanaście najpiękniejszych prac, w tym wyróżniono pracę JuliI i Dominiki Wnukiewicz. 

  • W dniu 6 marca 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie odbyły się eliminacje do XXIV edycji Samorządowego Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieżowego Wolontariatu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’.

   W konkursie wzięli udział wolontariusze indywidualni oraz grupy działające na terenie trzebiatowskiej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Soroka, Izabela Idzi oraz Dominik Pluta. Jury konkursu wyróżniło Hannę Sorokę. Tytuł laureata przyznano Dominikowi Plucie. Natomiast Izabela Idzi została nominowana do etapu ogólnopolskiego i będzie reprezentować gminę Trzebiatów podczas eliminacji ogólnopolskich, które odbędą się w Warszawie w dniach 5-6 kwietnia 2018r.

  • Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy jak zwykle 21 marca. Uczniowie klas 0-III przygotowali koncert wiosenny pod hasłem „Śpiewem zawołamy wiosnę”. Każda klasa wystąpiła w wiosennych przebraniach własnego pomysłu oraz zaśpiewała piosenkę o tematyce wiosennej. Po koncercie uczniowie skorzystali z zaproszenia PSOUU w Gryficach i wzięli udział w imprezie „ Powitanie Wiosny” odbywającej się na hali  sportowej w Mrzeżynie.

   Całkowity dochód z imprezy przeznaczony  był na wsparcie kampanii „Kilometry Dobra”.

  • Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „PACZKA DLA DZECIACZKA”, której celem było zebranie zabawek, artykułów szkolnych oraz słodyczy na potrzeby dzieci. Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „Paramedic” wraz z korporacją Radmor/Nord taxi, a zebrane dary zostały przekazane kołobrzeskiemu PCK, Wiosce Dziecięcej SOS w Karlinie i do Domu Dziecka w Białogardzie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

   Szkolny Klub Wolontar

  Aktualności

  Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   ul. Tysiąclecia 32
   72-330 Mrzeżyno
  • (91)3866273
   fax (91)3866254

  Galeria zdjęć