Czwartek 22.02.2018

liczba odwiedzin: 773270

Partnerzy

Nawigacja

  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

  Aktualności

  • Zapraszam serdecznie przedstawicieli Rad Klasowych na zebranie Rady Rodziców naszej Szkoły. Zebranie odbędzie się 22.02.2018 (czwartek) o godzinie 16.15 w klasie szkolnej nr 20 (tam gdzie zawsze). Na spotkanie zaprosiłem panią Dyrektor. Omówimy również ostatnie imprezy i sprawy bieżące. Serdecznie zapraszam.

   Przewodniczacy rady Rodziców- Tomasz Ringert (t. 518-269-172)

  • W czwartek, 8 lutego, w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.  

   W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas I –III.  Uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie wiersze z literatury dziecięcej. Utwory były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich recytatorów.

   Jury w składzie: p. M. Skrzyniecka, p. G. Wojdan, ks. S. Lichodziejewski wyłoniło następujących zwycięzców:

   Natasza Borowik i Wiktor Walentynowicz z kl. I

  • W czwartkowe przedpołudnie, 8 lutego, w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną bajkowych postaci. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Były wróżki, księżniczki, żabki, motyle, biedronki i różne inne stworki... Kolorowe stroje, wesoła muzyka i ciekawe konkursy wprowadziły radosny nastrój wśród najmłodszych. Po wyczerpujących tańcach dzieci udały się na słodki poczęstunek, który zregenerował siły potrzebne do dalszych pląsów i harców przy skocznej muzyce.

  • We wtorek, 6 lutego 2018r., uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego wybrali się do Gryfickiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. "Kraina lodu". Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl i śledziły losy Anny i Elzy. Przedstawienie bardzo się podobało i zakończyło gromkimi oklaskami. Po powrocie do szkoły uczestnicy wycieczki chętnie dzielili się spostrzeżeniami na temat spektaklu.

   Sandra Bemsz - Mickiewicz

  • Dnia 1 lutego 2018 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Stowarzyszenia Polites. Podczas warsztatów młodzież poznała odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie ma prawa i obowiązki? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? Warsztaty były okazją do wyjaśnienia wielu wątpliwości, a także do rozmowy o oczekiwaniach i korzyściach, jakie niesie za sobą pomoc drugiemu człowiekowi.

   Opiekunowie SKW

  • Propozycji, jak spędzić ferie, jest mnóstwo. Możecie skorzystać na przykład z tych: 

   http://www.trzebiatow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=2&schemat=0&dzialy=2&akcja=artykul&artykul=3543

   Pamiętajcie jednak zawsze o bezpieczeństwie!

  • Rozpoczynają się ferie zimowe, choć aura na to nie wskazuje. Oby pogoda Wam dopisała. Życzymy wszystkim udanego odpoczynku i jednocześnie przestrzegamy przed niebezpiecznymi zabawami. Wypoczywajcie z rozwagą, bezpiecznie i w odpowiednich miejscach.

   Prosimy zapoznać się z listem pani Kurator: http://kuratorium.szczecin.pl/index.php/uczniowie-i-rodzice/3181-list-zachodniopomorskiego-kuratora-oswiaty-z-okazji-ferii-zimowych

  • Uczeń naszej szkoły, Tomasz Ringert, to niewątpliwie bohater. W drodze do szkoły zobaczył w wodzie kobietę. Po krótkiej wymianie zdań podał jej kij, który znalazł w pobliżu miejsca zdarzenia, i pomógł poszkodowanej wyjść na nabrzeże portowe. Następnie zaprowadził ją do podliskiej przychodni, gdzie udzielono kobiecie dalszej pomocy. 

   Tomku, jesteśmy z Ciebie dumni!

   Za swoją postawę Tomek został nagrodzony przez panią dyrektor na szkolnym apelu, a koledzy i koleżanki długo bili mu brawo.

  • Najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne: dużo miłości, pokoju i radości z narodzin Jezusa, przyjemnych chwil spędzonych na wspólnym kolędowaniu przy pachnącej lasem choince oraz pomyślności w kolejnym roku życzy społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie.

   Jak co roku zapraszamy na apel świąteczny, który rozpocznie się w piątek, 22 grudnia, o godz. 11.35 w hali MCS.

  • We wtorek, 19.12.2017 roku, odbyło się spotkanie przedświąteczne dla uczniów z oddziału przedszkolnego i klas I-III SP. Dzieci przy blasku choinki i zapalonych świecach zaprezentowały kolędy: te znane i te mniej rozpoznawane. Spotkaniu towarzyszył podniosły, radosny nastrój. Ten czas adwentu i oczekiwania na narodziny Syna Bożego sprawia, że święta stają się magiczne. Ksiądz proboszcz pobłogosławił naszą szkolną rodzinę oraz rozstrzygnął konkurs na ,,Adwentowy lampion"
   i ,,Kartkę świąteczną". Laureaci wyróżnieni zostali dyplomem i słodkim upominkiem.
   ,,Wszystkim życzymy uśmiechu: niech od stycznia po grudzień, przez dwanaście miesięcy uśmiechają się ludzie".
   Wesołych świąt!

  Aktualności

  Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   ul. Tysiąclecia 32
   72-330 Mrzeżyno
  • (91)3866273
   fax (91)3866254

  Galeria zdjęć