Poniedziałek 21.08.2017

Nawigacja

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Publiczne Gimnazjum im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Wiadomości

• Informujemy, że w poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., sekretariat szkoły bedzie nieczynny.

Przepraszamy za utrudnienia.

• Podręczniki dla uczniów wszystkich poziomów (SP i PG) będą wypożyczane z biblioteki szkolnej we wrześniu 2017 r.. Rodzice powinni zakupić podręcznik do religii (aktualny wykaz w zakładce Dokumenty).

Rodzicom dzieci przedszkolnych radzimy wstrzymać się z zakupem podręczników. Na stronie internetowej szkoły pojawią się informacje na ten temat po 20 sierpnia br.

• Terminy egzaminów poprawkowych w Publicznym Gimnazjum im. KOU w Mrzeżynie w roku szkolnym 2016/2017:

Egzamin poprawkowy z fizyki- 28 sierpnia 2017 r. – poniedziałek, godz. 10.00

Egzamin poprawkowy z matematyki- 28 sierpnia 2017 r. – poniedziałek, godz. 10.00

Egzamin poprawkowy z chemii- 29 sierpnia 2017 r.- wtorek, godz. 10.00

• Dyrektor szkoły informuje, że w czasie urlopowym 2017 (lipiec- sierpień) sekretariat będzie czynny wg zmienionego harmonogramu, tj.

- w dniach 26.06- 30.06.2017 r.  w godz. 10.00- 12.00

- w dniach 17.07.- 9.08.2017 r. w godz. 10.00-12.00 (dyżur telefoniczny)

- w dniach 17.08- 31.08.2017 r. w godz. 8.00- 14.00.

Wszelkie sprawy (aktualizacja legitymacji, wydawanie zaświadczeń itp.) proszę załatwić do 30 czerwca, gdyż z uwagi na planowany remont pomieszczeń biurowych w lipcu ich załatwienie może być utrudnione.

• „Panie Janie”, „Meister Jakob” i ”Brother John” wybrzmiało na rozpoczęciu spotkania uczniów z zaprzyjaźnionych szkół z Mrzeżyna i  Wandlitz. Odświeżono stare przyjaźnie, nawiązano nowe.

Tym razem przyjaciele z Wandlitz pokazali nam Barnim – region, w którym leży ich miejscowość, a wszystko to dzięki zaangażowaniu naszych niemieckich przyjaciół oraz pracowników Centrum Informacyjnego Parku Krajobrazowego i Muzeum Rolnictwa, pod którego dachem mieści się niezwykła Panorama Barnim.

• Przypominamy wszystkim uczniom i rodzicom, że bezpieczeństwo jest ważne zawsze - nawet w czasie wolnym. Już niedługo wakacje, więc apelujemy o rozsądek i ostrożność w zabawach nad wodą i nie tylko.

Prosimy zapoznać się z listem Minister Edukacji Narodowej, p. Anny Zalewskiej, gdzie można znaleźć informacje szczegółowe dotyczące bezpiecznego wypoczynku:

List_Minister_Edukacji_Narodowej_2017.06.12.docx

• W podanym niżej linku znajduje się aktualna lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018. Lista uwzględnia wyniki rekrutacji głównej i uzupełniającej.

Lista_dzieci_2017-2018.pdf

• Dnia 09.06.2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Wioski Dziki Zachód w Zieleniewie. Była piękna, słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji. Zerówkowicze zwiedzili zoo na terenie wioski: rozpoznawali gatunki zwierząt, podziwiali piękny ogon pawia i uciekali przed lamą. Jeździli też konno, oglądali popisy woltyżerki kowboja Daniego, uczestniczyli w różnych zabawach i konkursach. Najwięcej emocji wywołała jazda wozem, który był powożony przez doświadczonego woźnicę.

• W maju w naszej szkole odbyły się Dni Włoskie. Były quizy, nauka słówek i śpiewanie włoskich piosenek. W zmaganiach z językiem włoskim najlepiej poradziła sobie klasa IV a. W nagrodę za zaangażowanie  i zajęcie I-go miejsca klasa i wychowawca wybrali się wspólnie na … pizzę. Ugościła nas Pizzeria Marinero z Mrzeżyna. Wszyscy zajadali się przepyszną „Margheritą”. Z pełnymi brzuszkami, uśmiechem na twarzy i Tantti Auguri śpiewanym a capella wracaliśmy trochę… niechętnie do szkoły.

Wiadomości

• ZESPÓŁ SZKÓŁ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE