Niedziela 24.06.2018

liczba odwiedzin: 815903

Partnerzy

Nawigacja

  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

  Aktualności

  • W zaiązku z nadchodzącym sezonem urlopowym dyrektor SPzOI informuje, że w okresie wakacji sekretariat będzie czynny w godz. 9.00- 12.00. Natomiast w dniach 16-27 lipca 2018 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.

  • Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, relaksu i zabawy, ale też czas, w którym dzieci i młodzież są bardziej narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. W celu jak najlepszego przygotowania uczniów do bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji i wyrabiania umiejętności wystrzegania się sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu, uczniowie klas 0-III uczestniczyli w apelu pt.: BEZPIECZNE WAKACJE”. Apel poprzedzony był zajęciami profilaktycznymi, podczas których dzieci tworzyły prace plastyczne na każdy omawiany temat: bezpieczeństwo nad wodą, w górach, zaczepianie przez nieznajomych, etapy udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, zasady wzywania pomocy w razie niebezpieczeństwa. Piękne, kolorowe i pouczające ilustracje zdobią korytarze szkolne przypominając zasady zachowania się w różnych sytuacjach.

  • Na zakończenie roku uczniowie klasy IV i V SP oraz zespół edukacji terapeutycznej wybrali się na wycieczkę do Fortu Gerharda. Fort wybudowano w połowie XIX wieku. Jest jednym z najlepiej  zachowanych dziewiętnastowiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie.  Fort Gerharda jest jednym z niewielu w Europie żywych muzeów, gdzie turyści mogą na chwilę przenieść się w czasie! I na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu  miało formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Uczniowie  zwiedzili fortecę pod opieką „podłego”  i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. W czasie marszu po terenie i wnętrzach fortu poznaliśmy jego historię, przechodząc jednocześnie  kilka prób, które sprawdziły czy nadajemy się do wojskowej służby! Były to próby odwagi, ciemności. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale!

  • Rywalizacja w Zawodach na orientację – Cztery pory roku 2017/2018 – zakończona. Organizator - Przewodnicy  Koła PTTK „Nad Regą” z Trzebiatowa - zaplanował edycję letnią w Mrzeżynie. Impreza odbyła się 15 czerwca. Zadaniem drużyn było odszukanie przy pomocy mapy 6 punktów kontrolnych i odczytanie hasła – liczyła się więc umiejętność czytania mapy.  Liczył się też czas przejścia trasy – więc i kondycja zawodników J. „Wspaniałe Trio”, „Grabarze”,  „Trójka Niezastąpionych” , „Bezimienni” i „Kasztaniaki”– w takiej kolejności po czterech edycjach uplasowały się nasze drużyny. Udział w imprezie turystycznej „Zawody na orientację” wymagał od uczestników znajomości środowiska przyrodniczego i zagadnień związanych z turystyką,  głównie województwa zachodniopomorskiego. Wymagał umiejętności czytania mapy topograficznej. Ale nade wszystko wymagał współpracy w drużynie.

  • W najbliższy czwartek, tj. 14 czerwca, na godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej od 1 września 2018 r. 

   M. Skoneczna-dyrektor szkoły

  • W dniach od 8 do 10 czerwca br. Gmina Trzebiatów gościła około 200 wolontariuszy z całej Polski. Byli to finaliści XXIV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Młodzieżowego Wolontariatu ‘’Ośmiu Wspaniałych’’. Do konkursu przystąpiło ok. 5 tys. wolontariuszy. Podczas eliminacji ogólnopolskich jury wyłoniło 8 najlepszych. Naszą gminę w Warszawie reprezentowała Izabela Idzi. Podczas finałowej gali w Mrzeżynie ogłoszono wyniki konkursu. Wśród wyróżnionej ósemki znalazła się także Iza. Pani Joanna Fabisiak, prezes Fundacji Świat na Tak, razem z panem Burmistrzem, J. Domańskim, i przedstawicielami Rady Miejskiej w Trzebiatowie wręczyli nagrody finalistom. Uroczystość przebiegła w atmosferze pełnej wzruszeń. Całość dopełniały występy Marianny Kowal oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Red Swing Low” pod kierunkiem pana K. Malickiego. Dla wolontariuszy z naszej szkoły czas pobytu gości był czasem wytężonej pracy oraz wspaniałej zabawy, nowych znajomości i niezapomnianych przeżyć.

  • „ Mówimy NIE ” to treść jednego z haseł niesionych podczas marszu przeciw dopalaczom. Dnia 13.06.2018 r. uczestniczyliśmy w marszu, który organizatorzy nazwali Białym Marszem. Marsz był protestem skierowanym przeciwko tym, którzy sprzedają, rozpowszechniają lub częstują dopalaczami. Przeciwko tym, którzy przyzwalają swoją bierną postawą na zażywanie środków odurzających. Wyraz sprzeciwu, wykrzyczany tłumnie przez zgromadzonych, ma wesprzeć słabszych, którzy nie potrafią odmówić. Asertywna postawa młodzieży szkolnej to nadzieja na przyszłość. W tym proteście ulicznym brało udział kilkaset osób. Wielu przechodniów przystawało i włączali się w tłum skandujący „dopalacz morderca, nie ma serca”.

  • W Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się 6 czerwca br. w naszej szkole, wzięło udział 20 uczestników. Dziesięcioro uczniów czytało teksty w języku polskim, dziesięcioro – w języku angielskim.

   Uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej interpretowali fragmenty powieści Jack Mayer „Życie w słoiku” przybliżając postać Pani Ireny Sendler, której rok obecnie obchodzimy. Starsi uczniowie przedstawiali reportażowy „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera.

   Kierując się takimi kryteriami jak: interpretacja, ogólne wrażenie oraz dykcja, jury obradowało w składzie: Pani Małgorzata Skoneczna – przewodnicząca, Panie: Małgorzata Konior, Aldona Mączyńska, Beata Brzozowska – członkinie. Po wysłuchaniu wszystkich interpretacji  jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • Z okazji Dnia Dziecka 30 maja, w naszej szkole odbyła się impreza integracyjno-pomocowa na rzecz Pana Kamila Twarzyńskiego, zorganizowana we współpracy z pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rogowie, Warsztatem Terapii Zajęciowej w Gryficach oraz Jednostką Wojskową w Mrzeżynie. W akcję zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice pod kierunkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wśród zaproponowanych atrakcji dla dzieci i młodzieży były występy artystyczne rówieśników, poczęstunek tortem, loteria fantowa, wykonywanie fryzur, malowanie twarzy, słodkie wypieki, galaretki i soki owocowe, paszteciki i tosty oraz pieczone na grillu ziemniaczki. Na zakończenia imprezy wspólnie odśpiewano Pieśń Szkoły. Dochód z akcji przekazaliśmy Panu Kamilowi jako wsparcie w leczeniu.

  • Niedawno naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. Byli to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gryficach z klasy o profilu psychologicznym. Celem spotkania było zapoznanie gości z ideą integracji, zwiedzanie szkoły, gabinetów specjalistycznych oraz rozmowy dotyczące metod pracy edukacyjnej i terapeutycznej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a na koniec  padły deklaracje do dalszej współpracy.

   M. Kamińska, D. Witkowska

  Aktualności

  Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W MRZEŻYNIE
   ul. Tysiąclecia 32
   72-330 Mrzeżyno
  • (91)3866273
   fax (91)3866254

  Galeria zdjęć